Районний семінар – практикум учителів зарубіжної літератури на тему: «Впровадження сучасних форм навчання в процесі вивчення зарубіжної літератури. Світ культури та літератури Японії».

Любіть природу, любіть квіти, любіть

дерева, небо, красу у великому і малому-

і ви навчитеся любити життя.

Японська мудрість

За ініціативою Президента України 2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Це еще один крок на шляху до співдпружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

Далека загадкова Японія. Це країна з дуже давніми й непорушними традиціями, яких чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. Унікальним також є ставлення японців до природи — воно сповнене глибокого споглядання і романтики. Цей народ захоплюється натуральною красою пейзажу, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах. У Японії для школярів існують навіть спеціальні заняття споглядання природних явищ.

Японія — дуже цікава країна з безліччю традицій, особливостей і правил поведінки, незвичних для нас.

Крокуючи в ногу з часом, 28 квітня 2017 року проведено районний семінар – практикум учителів зарубіжної літератури на тему: «Впровадження сучасних форм навчання в процесі вивчення зарубіжної літератури. Світ культури та літератури Японії».

Учасники семінару взяли участь у віртуальній подорожі Японією -країною Вранішнього сонця, в яку гостинно запросила усіх вчитель Новоселицької ЗОШ І-ІІ ст. Чонка Г.М. Вона познайомила присутніх з культурою, мистецтвом, символами та звичаями Японії.

Не залишив байдужим учасників семінару і майстер-клас, який провела Чонка Г. М. за творчістю майстра японської новели Рюноске Акутаґава, метою якого було втілення ідеї моральної справедливості у новелі «Павутинка». У ході майстер-класу вчителі переглядали короткі відеоматеріали, отримували цікаві завдання, активно виконували їх.

Цікавою була виставка мистецтва Японії, створена умілими руками учнів Новоселицької ЗОШ І-ІІст.

Засідання завершилось японською чайною церемонією.

Семінар пройшов у творчій атмосфері, а його учасники здобули багато корисної та цікавої інформації.

Головний спеціаліст Грабович Л.Р. ознайомила присутніх з листом МОН України, який регламентує проведення державної підсумкової атестації у 2016-2017 навчальному році.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *