Про відзначення в закладах загальної середньої освіти Дня Соборності та 72 – ї річниці утворення Закарпатської області у складі України.

З метою належної організації, підготовки та відзначення в закладах  загальної середньої освіти Дня Соборності та 72 – ї річниці утворення Закарпатської області у складі України, вшанування багатовікової історії Українського державотворення, консолідації українського суспільства, зміцнення єдності народу навколо ідеї соборності Української держави, утвердження ідеалів свободи та демократії, виховання в учнівської молоді національної свідомості, патріотизму, духовності та гордості за героїчне минуле та готовність стати на захист суверенітету та територіальну цілісність України,  протягом січня 2018 року проведено такі заходи:

22 січня 2018 року в закладах загальної середньої освіти проведено районний відкритий урок на тему: «День Соборності України – символ національного єднання Українського народу», а також організовано виступи на урочистих лінійках, присвячених цій знаменній даті.

На виховних годинах, уроках мужності, годинах спілкування науково – практичних конференціях учні навчальних закладів мали змогу поринути у героїчне минуле нашої держави. Так, засідання у форматі «круглих столів»були проведені у Фанчиківській ЗОШ І-ІІІ ст.(«Без Соборності немає незалежності»), Горбківській ЗОШ І-ІІ ст. («Свято української державності – погляд у минуле, перспективи майбутнього»);  науково – практичні конференції на тему «Соборна Україна – від ідеї до життя» проходили на базі Виноградівської  ЗОШ І – ІІІ ст. №4, Вилоцькій ЗОШ І-ІІІ ст. №2., виховні години «Історичне значення утворення Закарпатської області», «Моє рідне Закарпаття» (Чепівська НВК),  історичний фоторепортаж « Утворення Закарпатської області » (Тросницька ЗОШ І-ІІ ст. ).

 

В школах району було організовано та проведено кінолекторії: перегляд документальних фото «Живий ланцюг «Українська хвиля» (Виноградівська НВК №6), відео – урок «Шлях до незалежності» (Фанчивіська ЗОШ І-ІІІ ст.), перегляд фільму «Злука. День Соборності» (Хижанська НВК), «Відзначення  100-річчя проголошення незалежності УНР» (Пийтерфолвівська ЗОШ І-ІІІ ст. ).

 

Здійснити мандрівку в часі, , відкрити для себе невідомі сторінки Української революції, відчути себе в потоці української історії учні мали можливість у різноманітних ігрових заходах. Так, у Виноградівській ЗОШ І – ІІІ ст. №4 відбулися інтелектуальні ігри «Джура-патріот», у Вилоцькій ЗОШ І – ІІІ ст. №1  − історичний квест «Українська Центральна Рада».

Змістовним був флеш – моб «Україна нас єднає» як нагадування, що Україна неподільна, що у нас єдина держава, а ми – її єдиний народ, організований учнями Виноградівської НВК №7.

З метою відзначення події історичного значення в шкільних бібліотеках та  музеях було оформлено книжкові та експозиційні виставки на теми «Соборна Україна – мрія поколінь» (Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2), «В єдності  сила народу» (Вилоцька ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Фертешолмашівська ЗОШ І-ІІ ст. ), «100 облич Української революції 1917 – 1921 рр.» (Вилоцька ЗОШ І-ІІІ ст. №1).

Усім творчим учням навчальних закладів району було запропоновано взяти участь у  конкурсах малюнків, плакатів, стіннівок: «22 січня – День Соборності України» − Новосільська НВК, «В єдності сила нашого народу» − Тросницька ЗОШ І-ІІ ст., «Україні – соборна, незалежна держава» − Хижанська НВК.

Літературно – музичні композиції проведені у Пийтерфолвівській ЗОШ І-ІІІ ст.(«Єдина Україна»), Виноградівська НВК №7 («Свято єдності та взаємоповаги»), Хижанській НВК («Соборна мати – Україна, одна на всіх як оберіг»), Вилоцькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1 («Тернистими шляхами до незалежності»).

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

 

Інформаційно – методичний центр творчих груп вчителів історії та географії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *