Категорія: Рік Японії в Україні

2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні.

Дивовижна і неоднозначна країна Японія. Географічне розташування групи островів і відокремленість від усього іншого світу створили особливу культуру всередині країни, традиції, які не змінюються тисячоліттями. ЇЇ культура вирізняється вічним прагненням до краси. Японці віддано зберігають  традиції предків. Кімоно і сакура стали вічними символами цієї країни.

У рамках Року Японії в Україні  учні  Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2  ознайомились із   Закарпатською та японськими  легендами про сакуру саме у центральному  сквері   міста  під дивовижним цвітом японської вишні.   Крім легенд , діти  слухали поезію Закарпатських поетів про рожевий цвіт  сакури

Японська вишня

Як тільки спалахне японська вишня,

Старих нема, все місто молоде,

Й мені здається, що любов колишня

З далеких ранків знов до мене йде.

І путь мені ввижається не ближня,

Але любов по ній мене веде,

І не питає у нового тижня,

Як буде жити  й ночувати де.

І я в чуття її вселяю радо,

І пройде ніч із давнім зорепадом,

І зникнуть відчай, і нудьга, і гнів.

Бо за вікном цвіте японська вишня,

Якій сьогодні знати зовсім лишнє

Про те, що розцвіла на кілька днів… 

                                                                                         К. Копинець

Цвітіння сакури короткочасне , триває 2-3 тижні максимум, тож поспішайте насолодитися японською красунею сповна

Районний семінар – практикум учителів зарубіжної літератури на тему: «Впровадження сучасних форм навчання в процесі вивчення зарубіжної літератури. Світ культури та літератури Японії».

Любіть природу, любіть квіти, любіть

дерева, небо, красу у великому і малому-

і ви навчитеся любити життя.

Японська мудрість

За ініціативою Президента України 2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Це еще один крок на шляху до співдпружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

Далека загадкова Японія. Це країна з дуже давніми й непорушними традиціями, яких чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. Унікальним також є ставлення японців до природи — воно сповнене глибокого споглядання і романтики. Цей народ захоплюється натуральною красою пейзажу, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах. У Японії для школярів існують навіть спеціальні заняття споглядання природних явищ.

Японія — дуже цікава країна з безліччю традицій, особливостей і правил поведінки, незвичних для нас.

Крокуючи в ногу з часом, 28 квітня 2017 року проведено районний семінар – практикум учителів зарубіжної літератури на тему: «Впровадження сучасних форм навчання в процесі вивчення зарубіжної літератури. Світ культури та літератури Японії».

Учасники семінару взяли участь у віртуальній подорожі Японією -країною Вранішнього сонця, в яку гостинно запросила усіх вчитель Новоселицької ЗОШ І-ІІ ст. Чонка Г.М. Вона познайомила присутніх з культурою, мистецтвом, символами та звичаями Японії.

Не залишив байдужим учасників семінару і майстер-клас, який провела Чонка Г. М. за творчістю майстра японської новели Рюноске Акутаґава, метою якого було втілення ідеї моральної справедливості у новелі «Павутинка». У ході майстер-класу вчителі переглядали короткі відеоматеріали, отримували цікаві завдання, активно виконували їх.

Цікавою була виставка мистецтва Японії, створена умілими руками учнів Новоселицької ЗОШ І-ІІст.

Засідання завершилось японською чайною церемонією.

Семінар пройшов у творчій атмосфері, а його учасники здобули багато корисної та цікавої інформації.

Головний спеціаліст Грабович Л.Р. ознайомила присутніх з листом МОН України, який регламентує проведення державної підсумкової атестації у 2016-2017 навчальному році.

 

 

 

[Вгору]