Фестиваль юних знавців угорської мови.

«Хто не любить своєї рідної мови,

 солодких святих звуків свого дитинства,

не заслуговує на ім’я людини»

(Й. Г. Гердер)

З метою пізнання багатства угорської мови, формування духовно багатої мовної особистості, виявлення та підтримки творчообдарованих дітей 11 листопада 2019 року на базі Виноградівської ЗОШ I-III ступенів № 3 пройшов районний фестиваль юних знавців угорської мови.

Фестиваль був приурочений Дню угорської мови, яке щорічно  відзначається 13 листопада. Шість  команд  закладів освіти з угорською мовою навчання представили чудові музично-літературні композиції та створили атмосферу справжнього свята.

Учні Форголанської  ЗОШ І-ІІ ступенів та Новосільського НВК продемонстрували, що угорська мова  красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.

Школярі Дюланської та Тисобикеньської ЗОШ І-ІІ ступенів зачарували всіх емоційним виконанням поезій та пісень.

Представники Фертешолмашської ЗОШ І-ІІ ступенів та Перехрестівського  НВК розповіли про найгарніші слова  угорської мови,  представили відомі афоризми та цитати знаменитих людей.

Журі конкурсу визначило переможців та нагородили їх дипломами, зазначивши, що знання рідної мови та вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку людини.

Голова районного методичного об’єднання Нодь А.Т. розповіла про зміни в організації та проведенні конкурсу правопису з угорської мови імені Жігмонда Шімоні.

Методист районного методичного кабінету Гербей О.Ю. акцентувала увагу присутніх на роботі з обдарованими учнями, зокрема їх участі у Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах. Обговорено алгоритм проведення моніторингових досліджень навчальних досягнень якості знань учнів 9 та 11 класів та їх підготовку до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.