Тренінг з теми „Жінка та її жіночність. Психологічні кордони” з  учителями української мови та літератури.

Все змінюється, але ніщо не пропадає.

Овідій

18 та 29 жовтня 2019 року на базі районного методичного кабінету працівники центру практичної психології та соціальної роботи провели тренінг з теми „Жінка та її жіночність. Психологічні кордони” з  учителями української мови та літератури, метою якого є усвідомлення тісного взаємозв’язку між думками, емоціями і тілесними проявами, підвищення рівня емоційного самоусвідомлення, ознайомлення з технікою ідентифікації емоцій.

Організм людини є своєрідним архівом всієї її життєвої історії. Він наділений мудрістю і пам’ятає почуття, переживання, важкі події, причому з моменту народження.

Завідувач центру практичної психології та соціальної роботи      Тодавчич С.П. провела вправу „Фантом”. Емоції, думки і тілесні реакції настільки взаємопов’язані, що можна визначити емоцію, яка виникла, через думки, тілесні відчуття, фізичні прояви. Розуміння тілесних відчуттів, аналіз думок дають змогу заздалегідь спрогнозувати емоційну реакцію та змінити її. Адже усвідомлення людиною емоційного стану, як правило, трансформує саму емоцію, полегшує процес переживання.

Методист центру практичної психології та соціальної роботи Леньо Я.В. провела вправу-асоціацію „Електроприлад”, метою якого є аналіз основної функції в житті людини, визначення вигорання та потреби особистості.

Практичний психолог центру практичної психології та соціальної роботи Сугай Н.М. провела вправу „Кордони”. Кожна людина має право мати власні думки і почуття, кожному необхідно розуміння і задоволення власних потреб і свій особистий простір. Це іноді складно усвідомити людям з порушеними психологічними кордонами. Наше „ні” позначає наші кордони. Промовляючи „ні”, ми даємо іншим людям зрозуміти, що існуємо окремо від них і самі керуємо своїм життям.

Цікаво проведено вправу „Опора”, виконуючи її, кожен учасник визначив для себе „свою” опору в житті.

Для зняття психологічного напруження, покращення настрою виконано вправу „Чашка кави”. Методист центру практичної психології та соціальної роботи Леньо Я.В.  зачитала причту „Про чашку кави”. Адже чашка не визначає і не міняє якості нашого Життя. Концентруючись тільки на чашці, ми забуваємо насолодитися смаком самої кави. Насолоджуймося своєю кавою! Вона набагато важливіша і приємніша за чашку.