Відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору в закладах загальної середньої освіти Виноградівського району.

З метою гідного вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні − геноциду Українського народу, виховання в підростаючого покоління поваги до трагічних сторінок історії Української держави, відродження національної пам’яті та формування на цій основі поваги до людських прав і гуманістичних цінностей в закладах загальної середньої освіти Виноградівського району  проведені наступні заходи:

  1. Протягом вересня – листопада 2019року проведено бесіди, інформації, лекції, уроки на тему: «Пам’ять про Голодомор 1932 -1933 років в Україні і уроки на майбутнє» .В більшості навчальних закладів І-ІІІ ступенів проведено науково-практичні конференції на тему: «Наступ на інтелігенцію, руйнація Церков, звичаїв і традицій українців як складові радянського геноциду» та круглі столи тему: «Геноцид Українського народу – Голодомор 1932 -19333 років: погляд із початку ХХІ століття», організовано опрацювання монографії  Українського  інституту національної пам’яті  «Голодомор − геноцид Українського народу 1932 -1933».
  2. 21 листопада 2019 року в рамках проведення кущового районного методичного об’єднання вчителів історії і правознавства, що організовано на базі Великопаладської  ЗОШ І-ІІІ ступенів  проведено  науково – практичну конференцію за участі вчительського і учнівського активу  на тему: «Голодомор 1932 -1933 років в Україні – геноцид Українського народу».
  3. Окремі заклади загальної середньої, позашкільної освіти району у 2019/2020 навчальному році долучились до участі у Всеукраїнському конкурсі учнівських робіт імені Лідії Коваленко і Володимира Маняка з проблематики дослідження Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу, який проводить Інститут історії України НАН України у співпраці з Міністерством освіти і науки України, за підтримки Науково – освітнього консорціуму вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.
  4. 22 листопад 2019 року в закладах загальної середньої освіти проведено урок Пам’яті – «Ми пам’ятаємо. Ми сильні! – Голодомор 1932-1933 років в Україні – і уроки на майбутнє» та виховну годину на тему: «Наслідки голоду – геноциду 1932-1933 років в Україні: людські втрати, психологічна травма”.
  5. 23 листопад 2019 року педагогічні колективи, учнівський, батьківський актив закладів загальної середньої освіти взяли участь у національній хвилині  мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні та загальноукраїнській  акції «Засвіти свічку», покладанні вінків і квітів,  встановлення лампадок до пам’ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів і політичних репресій, в мітингах-реквієм в населених пунктах району та м. Виноградові − в День пам’яті жертв Голодоморів та 86-х роковин  Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу, інших  культурно – просвітницьких, меморіальних заходах  із вшанування пам’яті жертв  голодоморів в Україні.

Інформаційно – методичний центр творчих груп вчителів історії та географії