Районний семінар вихователів угорськомовних груп у закладі дошкільної освіти «Сонечко» у селі Фертешолмаш (07.05.2019)

Книги – кораблі думок, що мандрують у часі

і дбайливо несуть свій дорогоцінний вантаж

                             від покоління до покоління.

(В. Бекон)

Сучасній популяризації книги у дитячих садках був присвячений районний семінар вихователів угорськомовних груп, який відбувся у закладі дошкільної освіти «Сонечко» у селі Фертешолмаш 7 травня 2019 року.

Книга була популярною в усі часи і народи. Хороша книга навчає, виховує, допомагає пізнати історію й культуру. Прищеплювати любов до книги потрібно ще з колиски. Відомо, що читання в ранньому дитинстві допомагає дитині розвиватися і мислити. Читання повинно займати в житті дитини важливе місце. Прилучення до книги – одне з основних завдань художньо-естетичного виховання дитини.

Завідувач ( а за сумісництвом і вихователь) цього закладу Біров С.В. провела з вихованцями старшого віку підсумкове інтегроване заняття «Подорож до країни Знань». Діти на занятті були активні, правильно відповідали на запитання Сабіни Венцелівни. Гарно декламували вірші, співали пісні, відгадували загадки тощо.

 

Була розгорнута дуже цікава виставка старовинних дитячих книжок угорських авторів.

Свій досвід роботи по популяризації книги висвітлили у презентаціях «Роль книги в житті дитини»  вихователі Чорнотисівського закладу дошкільної освіти Ворон М.А., Форголанського дошкільного навчального закладу Орос Б. Г. та Шаланківського дошкільного навчального закладу Чегіль М.Е..

Голова методичного об’єднання Гаснюк М.Д. відмітила важливість читання дітям книжок вдома. З метою популяризації просвітницької роботи з батьками для всіх присутніх вихователів були виготовлені буклети-подарунки: «Сімейне ставлення до читання», «15 ідей як створити традицію читання книг у сім’ї», «Корисні поради дорослим і дітям, як берегти книжку».

Підсумовуючи роботу зібрання, методист районного методичного кабінету Химинець М.Ю.  зазначила, що свідоме життя людини починається з її знайомства з книгою. Перші книги дітям купують і читають батьки. Розглядаючи сторінки з персонажами дитячих казок, вивчаючи алфавіт і потроху починаючи читати самостійно, дитина потрапляє в дивний світ, де оживають її найсміливіші й незвичайні фантазії. Так було сто й двісті років тому, так відбувається і в наші дні. Попри розвиток технічного й наукового прогресу, книга була й залишиться джерелом знань про життя, себе, своє оточення, минуле, сьогодення та навіть майбутнє.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *