День Хіміка (07.05.2019).

Звична для нас наука хімія має свій конкретний рік народження – 1661. Саме того року ірландський хімік Роберт Бойль (1627-1691) у книзі «Хімік-скептик» сміливо і переконливо, як для того часу, сформулював визначення предмету хімії. За його визначенням  хімія – це наука про дослідження складу різних речовин та пошук нових хімічних елементів.

А на теренах сучасної України хімія почала розвиватися завдяки таким галузям, як металургія, кераміка, скловаріння, фармація і парфумерія, а також розвитку ринку барвників, техніки фарбування, використання біохімічних процесів, тобто ферментативного бродіння для одержання сиру, кефіру, вина, тіста, пива і тому подібного. Першими професійними хіміками як у світі, так і в Україні, були аптекарі-провізори та фармацевти. Адже вони проводили хімічні процеси, метою яких було приготування ліків.

Щорічно, в останню неділю травня, в Україні відзначають день Хіміка. В нашому районі традиційним стало відзначати у травні це свято з метою вшанування учнів, переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з хімії, вчителів, які підготували цих учнів, підтримки, розвитку творчих, обдарованих учнів, їх цікавості до цієї науки – науки майбутнього, без знань якої ми не зможемо обійтись у майбутньому і зберегти нашу планету. 7 травня на базі Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 відбулося святкування Дня Хіміка. Свято почалось з ярмарки, на яку запросили всіх гостей, учнів школи, але „пропуском” на ярмарку було знання хоча б однієї формули речовини. Тому Магістри, помічники Королеви Хімляндії, запросили тих, хто згадав, назвав таку формулу. На ярмарці учні з учителями представляли свої домашні «вироби» з точки зору хімії. Там були і коктейлі „Молодості”, і миючі засоби, і мариновані гриби і конфети з побажаннями і багато чого цікавого і смачного. Учасники мали можливість виграти лоти, давши правильну відповідь на запитання та виміняти їх на ці самі вироби. Після ярмаркування Королева Хімляндії відкрила свято. Привітати прийшли учні, учасники танцювального гуртка Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 під керівництвом Маді Ержібет. А далі учні 9-10 класів, майже з усіх шкіл району, були розділені на чотири команди і почався хімічний квест. Учні пройшли чотири етапи випробувань: і на відгадування елементів, і розпізнавання речовин, і експериментальний тур та, звичайно, розв’язування задач. Всі учні, учасники квесту, отримали сертифікати, у яких засвідчено, що вони стали почесними громадянами Країни Хімляндії. Свято завершилось, але ми маємо надію, що учасники почули, пригадали, засвоїли нові знання з хімії і, а чому б ні, хто з них стане славним відкривачем, дослідником з хімії.

Як казав Бернард Шоу: «Люди, що досягають успіху, – це ті, які встають і шукають потрібний їм випадок».

Побажаємо всім хімікам, щоб пан ВИПАДОК сам їх знаходив і допомагав їм робити великі відкриття! Зі святом всіх щирих Хіміків!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *