Семінар – практикум з екологічного виховання в Оноцькому закладі дошкільної освіти.

«Я буду так вводити малюків у навколишній світ,

щоб вони кожного дня відкривали в ньому щось нове,

                             щоб кожний наш крок був мандрівкою до джерела

                  мислення й мови – до чудової краси природи».

                                                                                            В.Сухомлинський

16 квітня 2019 року в Оноцькому закладі дошкільної освіти відбувся семінар – практикум з екологічного виховання.

Вихователь старшої групи Трескот М.В. провела заняття «Колективна праця в природі. Висаджування розсади квітів у квітнику та вишеньки в саду». Мета заняття  – розширити уявлення дітей про розмноження рослин насінням,  вирощування рослини та навчання прийомам правильного висаджування розсади квітів  та саджанців дерев у відкритий грунт.

Діти із задоволенням продемонстрували свої знання – чітко формулювали і висловлювали свої думки про весну, сезонні роботи навесні, відгадували загадки. Трескот М.В вміло організувала з дітьми  трудову діяльність на городі. Вихованці із задоволенням висаджування розсади квітів та саджанців дерев у відкритий грунт.

Цікавими для дітей  були дидактичні ігри:  «Чи знаєш ти весняні квіти?» «Живе, неживе» та  «Як росте квітка». Мар’яна Василівна закріпила з  дітьми знання про ознаки весни. Діти згадали прислів’я та приказки про весну. Вихованці старшої  групи добре знали функції кожної частини  рослини, зокрема: кореня, стебла, листя, квітів. Під час заняття вихователь наголосила дітям про бережне ставлення до рослин, комах, викликала у дітей бажання прикрашати довкілля.

Дуже вдалим  був сюрпризний  момент – прихід бджілки, яка приготувала для дітей «чарівну квітку » із завданнями. Діти із задоволенням виконували завдання, і, за це, бджілка пригостила їх медом.

Музичний супровід налаштував дітей та гостей  на позитивний настрій, сповнював радістю.

З метою обміну досвідом вихователі  ЗДО №1 «Берізка» Виноградівської міської ради Марушка М.С. та ЗДО №8 Виноградівської міської ради Данко О.І. у  презентаціях «Город у дитсадку» наголосили, що обов’язковою умовою планування дiлянки дошкiльного закладу є створення городу i саду для ознайомлення дiтей з культурними рослинами, формування трудових навичок, iнтересу до сiльськогосподарської працi.

Вихователі ЗДО №6 Виноградівської міської ради Меренич Н.І., ЗДО №5 «Гармонія» Виноградівської міської ради Онисько К.І. та ЗДО №9 Виноградівської міської ради Суходольська А.В. у презентаціях «Формування морально-оціночного досвіду поведінки в природі»  відмітили, що основою формування свідомого ставлення до природи є знання про неї, усвідомлення себе активним суб’єктом природи, суб’єктом світу, у якому живе дитина. Одним із шляхів формування екологічної культури дошкільників є звернення до надбань педагогічної спадщини видатного українського педагога В.О.Сухомлинського, до його досвіду у сфері екологічного виховання дітей.

Кормош М.Є., вихователь ЗДО ім. св.. Йосифа відмітила, що природа активно впливає на почуття і розум дитини, розвиває її сприймання, емоційність.

Керівник районного методоб’єднання  Сопко М.І.  провела з присутніми тест з розділу програми «Ознайомлення з природою», за допомогою якого було визначено професійну компетентність педагогів ЗДО.

Під час підведення підсумків методист  райметодкабінету Химинець М.Ю. відзначила, що актуальною в наш час є проблема формування екологічної свідомості та екологічної культури у дітей дошкільного віку спрямована на розвиток  у дітей екологічної культури, що характеризується різнобічними  знаннями про навколишнє середовище. Малюки пізнають світ з відкритою душею і серцем. І яким буде їхнє ставлення о навколишнього світу, залежить від нас – вихователів і батьків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *