Семінар педагогів-організаторів ЗЗСО „Українська писанка”.

Нещодавно Олаг Оксана Михайлівна, педагог-організатор Чорнотисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, на районному семінарі  педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти запросила присутніх полинути у незвичайну подорож чарівного світу української писанки та спробувати стати майстрами декоративного розпису й розфарбувати писанки восковою технікою. Адже, скільки б не пройшло років, ми повертаємося до традицій і звичаїв нашого талановитого, працьовитого українського народу.

Оксана Михайлівна розповіла присутнім історію виникнення писанки, яка сягає у далеке минуле і пов’язана з ритуалом весняного рівнодення на землі, технікою виготовлення крашанок, дряпанок, крапанок, мальованок, бісерок, зернівок, трав’янок. А ще присутні дізнались про музей писанки в Коломиї, в колекції якого налічується понад 12000 писанок та декоративних яєць з різних регіонів України та країн світу.

Юні мистецтвознавці ознайомили присутніх із особливостями розпису, орнаментами , значенням символів та  кольорів.

Оздобити великоднє яйце – справа хоч і копітка, але під силу кожному. В цьому переконалися учасники майстер-класу з виготовлення писанки-восківки. Кожна створена писанка – це прояв фантазії, вміння підібрати відповідні фарби й орнаменти та вдало все це поєднати.

Процес розпису писанки є зовсім не таким швидким, як можна сподіватися. Робота потребує уважності та „спокійної душі”. Тож після довгої натхненної роботи кожен учасник зміг похвалитися власноруч розписаною писанкою.

А на завершення даного заходу кожен учасник отримав приємний сюрприз – імбирне печиво у вигляді великодньої писанки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *