Всесвітній день поширення інформації щодо проблем аутизму.

2 квітня 2019 року Комунальною установою «Виноградівський районний інклюзивно-ресурсний центр №1» було проведено круглий стіл до Всесвітнього дня поширення інформації щодо проблем аутизму. Традиційно його прийнято вважати днем блакитного кольору.

Мета круглого столу полягала в тому, щоб підкреслити необхідність допомоги дітям, які страждають від невиліковного захворювання, адже їхня чисельність висока у нашому районі.

Виконуюча обов’язки директора Виноградівського районного інклюзивно-ресурсного центру Катерина Кеніз, підкреслила, що першорядним кроком має стати прийняття того, що дитина страждає на аутизм. Адже вона не психічно хвора дитина, у неї просто «інший спосіб бачення світу», їй трохи важче висловити свої почуття. Тож, особливо, потрібно їм допомогти, підтримати та навчити.

Основні питання розкривали: Таїсія Фельцан, вчитель – логопед, яка розповіла про особливості розвитку мовленнєвої сфери дітей аутистів. Євгенія Мешко та Мирослава Боршош, практичні психологи, звернули увагу на особливості виховання та соціальної адаптації дітей аутистів в дошкільному та шкільному середовищі.

В обговоренні  інформації щодо проблем аутизму взяли участь: батьки дітей, які страждають розладом аутичного спектру, адміністрація шкіл, лікар педіатр та лікар психіатр районної лікарні, представник соціального захисту населення.

В результаті обговорення було визначено, що від ранньої діагностики та своєчасного початку реабілітаційного процесу залежить психічне та фізичне здоров’я дітей хворих на аутизм. Адже діти з розладом аутичного спектру хочуть краще зрозуміти і пізнати світ, в якому вони живуть.

Залишити відповідь