Участь в експерименті всеукраїнського рівня за темою «Електронний підручник для загальної середньої освіти».

Великоком’ятівська ЗОШ І-ІІІ  ступенів бере участь в експерименті  всеукраїнського рівня за темою «Електронний підручник для загальної середньої освіти» (Е-book  for secondary education (EBSE)), серпень 2018 року – серпень 2021 року. Розпочато проведення експерименту EBSE  підручник у 50-ти школах України. У Закарпатській області – експеримент діє у єдиній Великоком’ятівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Практично стартував е – підручник у березні, коли отримали доступ до електронних версій.  Учасниками експерименту  стали учні 1-А класу (3 підручники), 5-А класу (історія України), 10-А класу (біологія). Щодо матеріального забезпечення  – отримали  25 учнівських планшетів та 1 комп’ютер для вчителя. Найактуальнішим завданням цього пілотного проекту є:

  • формування мотивації і пізнавального інтересу ;
  • організація інноваційного навчального середовища;
  • упровадження інтерактивних форм навчання ;
  • активізація навчально – пізнавальної діяльності здобувачів, розвиток їх самостійності;
  • розроблення педагогічно виважених е-підручників та створення відповідної методики їх використання.

Поєднання сучасної комп’ютерної техніки, такої, як мультимедійні панелі та планшети з відповідними  е-підручниками, розроблення відповідних методик їх застосування у навчанні здобувачів закладів загальної середньої освіти дасть змогу вирішити ці проблеми. В основу ідеї покладено розуміння того, що навчання дітей 21-го століття має відповідати рівню розвитку науки і техніки , задовольняти потреби учасників освітнього процесу в якісному контенті і повсюдному доступі до нього. Планшет – сучасний  цифровий засіб  навчання, який має допомогти поряд з підручником й зошитом, ручкою та олівцем. Все це складає концептуальну ідею експерименту затверджену наказом Міністерства освіти і науки України від 07 листопада 2000 року №522. Експеримент реалізується за кошти державного бюджету.

Очікуваним результатом експерименту є визначення доцільності й оптимальних форм для широкомасштабного впровадження інноваційних засобів ІКТ , дидактичних і навчально – методичних матеріалів, представлених у формі е-підручників й е-платформи, до освітнього процесу закладів повної загальної середньої освіти. Координацію експерименту  на всеукраїнському рівні  протягом 2018-2021 н. р. здійснюватиме ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» .

 

 

Залишити відповідь