Семінар учителів української мови та літератури „Шляхи реалізації ключових компетентностей на уроках української мови”.

22 березня 2019 року на базі Підвиноградівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар учителів української мови та літератури на тему „Шляхи реалізації ключових компетентностей на уроках української мови”. Мета його проведення  – обмін досвідом, новими педагогічними і методичними ідеями, використання  передових  технологій навчання у сучасних умовах, обговорення актуальних проблем щодо підвищення рівня підготовки учнів 11-их класів до складання ЗНО.

Переступивши поріг навчального закладу, учасники семінару опинилися в українській світлиці, де кожен  елемент декору нагадував про минуле нашого народу, його традиції  та звичаї. Не менш цікавою була виставка великодніх композицій,  які були виготовлені талановитими учнями школи.

„Без минулого  немає майбутнього” –  під таким гаслом була оформлена імпровізована школа, яка продемонструвала присутнім  етапи розвитку української освіти від часів Австро-Угорщини до становлення Нової української школи.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася методист РМК  Русінко Лілія Йосипівна.

Довганич Володимир Іванович, директор школи і вчитель української мови та літератури, ознайомив присутніх з історією навчального закладу,  із колективом щколи, розказав про здобутки учнів на олімпіадах і конкурсах.

Про підготовку учнів 11-их класів до складання ЗНО  поділилася досвідом учитель Підвиноградівської школи Чонка Олена Федорівна, яка брала участь у проекті „БомбеЗНО” (м.Київ).

Майстер-класи учителів української мови розкривали можливості впровадження компетентностей Нової української школи:

Зокрема,  Рябець Т.  Ю. , учитель Чорнотисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, у своєму виступі „Спілкування державною мовою на уроках української мови” майстерно підібрала дидактичні матеріали про життєвий і творчий шлях Т.Г.Шевченка, які перекликалися  зі  стіннівками та малюнками, що підготували учні Підвиноградівської школи.

Цікавим був майстер-клас Бірчак З.Й., учителя Чепівського НВК,

„Спілкування іноземними мовами  на уроках української мови”.

Про екологічну грамотність  і здорове життя розказала присутнім Стець Г.О., учитель Холмовецької ЗОШІ-ІІ ст.

Як запроваджують інформаційно-цифрові технології на уроках української мови, поділилася досвідом  Гнетило М.М., учитель Оноцької ЗОШІ-ІІІ ст.

Костак В.Ю., учитель Боржавської ЗОШІ-ІІІ ст.,презентував досвід роботи „Інтерактивна компетентність вчителів гуманітарного циклу”.

Як реалізують математичну компетентність на уроках української мови, розказала Костенко Н.І., учитель  Великоком’ятівської ЗОШІ-ІІІ ст.

Цікавим був майстер-клас „Підприємливість і фінансова грамотність на уроках української мови”, який представила Ігнатишин М.М., учитель Матіївської ЗОШІ-ІІ ст.

Як розвивають загальнокультурну грамотність учнів на уроках української мови, поділилися досвідом роботи Ловас М.М. і Пилип Л.П., учителі Дротинської ЗОШІ-ІІІ ст.

Особливо запам’ятався учасникам семінару майстер-клас Собослай Н.А., учителя Вилоцької ЗОШІ-ІІІ ст., на актуальну тему  „Уміння вчитися впродовж життя”.

Ця зустріч педагогів району ще раз підтвердила, що учителі української мови та літератури – надзвичайно творчі, креативні, талановиті і завжди крокують з новітніми освітніми технологіями.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *