Про затвердження плану заходів з реалізації Національного плану щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку району .

У К Р А Ї Н А

ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

              УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

                Н А К А З  

 01.03.2019 р.                         Виноградів                      № 48

Про затвердження плану заходів з реалізації

Національного плану щодо неінфекційних

захворювань для досягнення глобальних

цілей сталого розвитку району 

      Відповідно до статей 6 і 22, 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 липня 2018 року № 530-р „Про затвердження Національного плану заходів щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку”, розпорядження голови обласної державної адміністрації  від 26.12.2018 № 868 „Про обласний план заходів з реалізації Національного плану щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку області” та розпорядження голови Виноградівської районної державної адміністрації „Про районний план заходів з реалізації Національного плану щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку  району”

НАКАЗУЮ:

1.Районному методичному кабінету:

1.1.  Розробити план заходів на основі районного плану заходів;

1.2.  Довести цей план заходів до відома дирекції закладів загальної середньої освіти району.

2.Дирекції закладів загальної середньої освіти:

2.1.Забезпечити виконання зазначеного плану заходів;

2.2.Подавати управлінню освіти, молоді та спорту Виноградівської районної держадміністрації інформацію про хід виконання плану заходів щорічно до 25 грудня.

3.Управлінню освіти, молоді та спорту узагальнену інформацію про хід виконання заходів подавати у відділ охорони здоров’я щороку до 15 січня.

4.Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

 Начальник управління                                                               М.  СІГЕТІЙ

 

КОМПЛЕКСНИЙ ПЛАН ЗАХОДІВ

з реалізації Національного плану щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей

сталого розвитку

 

 

Найменування завдання Найменування заходів Строк виконання Відповідальні за виконання
Заходи з організації та координації виконання Національного плану заходів в районі
1. Забезпечення ефективної  взаємодії з реалізації Національного плану щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку закладів загальної середньої освіти району 1. Створити  координаційну раду, визначити її завдання, повноваження та функції Після утворення міжвідомчої  ради районної державної адміністрації

(06.02.2019 р.)

РМК управління освіти, молоді та спорту
Взаємодія щодо підвищення рівня поінформованості та обізнаності учнів

з питань профілактики неінфекційних захворювань

2. Формування інформаційної політики та забезпечення громадської підтримки у напрямі профілактики неінфекційних захворювань 2.1.Забезпечення організацію та проведення інформаційних кампаній для учнів щодо основних факторів ризику неінфекційних захворювань (поведінкових, соціально-економічних, спадкових, несприятливих факторів навколишнього природного середовища, шкідливих факторів професійного середовища, тощо), зокрема щодо небезпечних для здоров’я наслідків куріння, у тому числі електронних сигарет і кальяну, щодо шкідливого впливу вторинного тютюнового диму,(пасивного куріння), щодо розвитку тютюнової залежності, медичних, соціальних та економічних втрат унаслідок вживання тютюну, а також щодо наслідків та шкоди для здоров’я учнів соціально-економічних проблем, пов’язаних із  вживанням алкоголю:

2.2. Цикл лекцій про наслідки куріння та ряд інших заходів до  Міжнародного дня боротьби з курінням, вживання алкоголю.

2.3. Тижні здоров’я і здорового харчування.

2.4.Виготовлення реклами, наочності  по пропаганді здорового способу життя.

2.5.Пропаганда, інформування про наслідки низької фізичної активності учнів.

2.6. Проведення Тижнів безпеки.

2.7. Проведення міроприємств по інформування учнів та їх батьків з залученням учителів фізики, хімії, „Основ здоров’я”, біології та інших спеціалістів про вплив таких факторів як вібрацій, шуму, пилу, інсоляція, освітлення, низька та висока температура повітря, надмірна вологість, забруднення  продуктами згорання твердого палива у приміщеннях, а також щодо шляхів мінімізації негативного впливу на здоров’я населення та зниження рівня забруднення закритих приміщень, недотримання гігієнічного режиму сну та відпочинку, в тому числі нераціональної організації навчання, праці, а також тривалого психоемоційного напруження та втоми (зниження стабільності нервової системи).

 

 

 

 

Постійно

 

Після отримання затвердженої МОН, МОЗ України програми „Шкільна служба здоров’я”

Дирекції закладів загальної середньої освіти, шкільні медичні сестри, вчителі предмету „Основи здоров’я” та вчителі фізкультури, вчителі фізики, хімії, біології, залучені відповідні фахівці.
3.Формування освітніх матеріалів з питань пропагування  здорового способу життя та профілактики неінфекційних захворювань у навчальних програмах 3.1. Забезпечення впровадження у закладах загальної середньої освіти програми „Шкільна служба здоров’я” з метою організації роботи з питань профілактики неінфекційних захворювань

і формування в учнів здорового способу життя.

3.2.Забезпечення включення навчальних матеріалів з безпеки дорожнього руху у роботу класних керівників та з батьками.

 

Після отримання затвердженої МОН, МОЗ України програмами „Шкільна служба здоров’я”

Постійно

 
Заходи із зменшення впливу факторів ризику неінфекційних захворювань на здоров’я населення
6. Підтримка та пропагування здорового харчування 6.1.Надання підтримки програм, спрямованих для забезпечення здорового харчування в закладах освіти.

6.2.Зменшення споживання солі в гарячих обідах шкільних їдалень.

6.3. Підготувати та надіслати керівникам харчових підприємств району рекомендаційні листи щодо необхідності введення йодказеїну та інших харчових добавок, що містять йод, в хлібобулочні продукти з метою профілактики йодної недостатності та захворювань щитовидної залози серед населення району особливо учнів загальноосвітніх шкіл.

6.4.Проведення тижнів здорового харчування.

6.5. Виготовлення та розповсюдження матеріалів про «корисні» продукти та їх вміст у продуктах.

   
7.Профілактика недостатньої фізичної активності 7.1.Впровадження нормативів фізичної активності дітей (здорових і тих, що хворіють на неінфекційні захворювання) у навчально-виховний процес.

7.2. Проведення шкільних та районних спортивних змагань „Мама, тато і я- спортивна сім’я”.

7.3. Облаштування територій для занять рухливими іграми на свіжому повітрі у закладах загальної середньої освіти.

 

   
Моніторинг ефективності виконання Національного плану заходів
17.Проведення оцінки рівня фізичної активності учнів 17.1. Проведення оцінки рівня фізичної активності, знань про значення цього фактору на здоров’я учнів закладів загальної середньої освіти.

17.2.Забезпечення проведення моніторингу наявності та оцінка якості об’єктів для занять фізичною культурою і спортом у міській і сільській місцевості.

17.3 .Ведення щоденників здоров’я класними керівниками для учнів 1-10 класів.

 

   
20.Проведення моніторингу дотримання безпечного способу життя і умов навчання дітей. 20.1..Забезпечення систематичного нагляду за умовами та організацією навчання дітей у закладах освіти.

20.2.Забезпечити систематичний  нагляд за безпечним навчальним навантаженням дітей.

20.3. Проведення моніторингу способу життя дітей (фізична активність, час, проведений перед екраном телебачення і моніторингом персонального комп’ютера, тривалість сну, перебування на відкритому повітрі, шкідливі звички, тощо).

   
       

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *