Про відзначення 100 –річчя проголошення Акта злуки  УНР і ЗУНР та проведення Всеукраїнської естафети єднання в закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти району.

                                                           

У К Р А Ї Н А

ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ 

    Н А К А З 

           08.01.2019                              ВИНОГРАДІВ                                    № 01      

Про відзначення 100 –річчя проголошення Акта злуки  УНР і ЗУНР

та проведення Всеукраїнської естафети єднання в закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти району 

22 січня 2019 року виповнюється 100 років з дня проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. З метою вшанування багатовікової історії національного державотворення, засвідчення поваги до борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність, єднання суспільства у справі розбудови України  як високо розвинутої європейської держави, консолідації історичної пам’яті нації, згуртування громад України та відзначення в закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти 100–річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР та участі у проведенні Всеукраїнської естафети єднання

НАКАЗУЮ:    

 1. На нараді директорів закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти ознайомити їх з постановою Верховної Ради України від 05.09.2018 року № 2521-УІІІ “Про відзначення 100 –річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР та проведення Всеукраїнської естафети єднання” та наказом управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації від 08.01.2019 року № 01 “Про відзначення 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР та проведення Всеукраїнської естафети єднання в закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти району”

січень  2019  року

управління освіти, молоді та спорту

 1. В закладах загальної середньої, позашкільної освіти на нарадах при директорові, ознайомити педагогічні колективи з постановою Верховної Ради України від 05.09.2018 року № 2521-УІІІ “Про відзначення 100–річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР та проведення Всеукраїнської естафети єднання” та з наказом управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації від 08.01.2019 року № 01 “Про відзначення 100–річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР та проведення Всеукраїнської естафети єднання в закладах загальної середньої, дошкільної. позашкільної освіти району” та розробити власні накази, робочі плани, заходи на їх виконання,.

                                                                             до10.01.2019року

 1. Активізувати та широко розгорнути в закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти роботу з підготовки і відзначення 100-ї річниці об’єднання двох суверенних українських держав – УНР І ЗУНР в самостійну Соборну державу.

З цією метою:

 • в навчальних закладах району активізувати роботу інформаційних та лекторських груп для роботи в педагогічних, учнівських колективах, серед жителів населених пунктів району з питань проголошення урочистого Акту злуки;
 • кабінетом методичної роботи розробити тематику виховних годин, бесід, вечорів-зустрічей з участю ветеранів національно-визвольного руху. Організувати для вчителів історії та правознавства, класних керівників, педагогів організаторів тематичні огляди літератури на теми: „Соборність України — від ідеї до життя”, „Свято української державності”;
 1. 01. 2019 року, РМК

– районному методичному об’єднанню вчителів історії і правознавства організувати і взяти участь у районному турі Всеукраїнської науково-практичної конференції “Соборна Україна”.;

                                                                       січень 2019 року.

                                                                      Петканич А.М., Шереш Е.Ш.

–        дирекціям, педагогічним колективам, вчителям історії і правознавства активізувати в закладах загальної середньої, позашкільної освіти   роботу  по  збору матеріалів та поглибленому, вивченню даного періоду історії рідного краю, Батьківщини, пожвавити роботу по створенню нових експозицій, тематичних виставок, стендів, куточків в шкільних музеях присвячені темі Соборності та єдності України.

                                                                         січень-лютий 2019року

                                                                         дирекції, педколективи

–        провести в навчальних закладах І-ІІІ ступенів науково-практичні конференції на тему: „Соборна Україна – від ідеї до життя”, в навчальних закладах І-ІІ ступенів провести круглі столи на тему: „Свято української державності — погляд у минуле з початку ХХІ століття”.

21-22.01.2019 року, вчителі історії і правознавства

–        21-22 січня 2019 року в закладах загальної середньої освіти провести політичні інформації, виховні години, тематичні уроки на яких висвітлити історичне, суспільно-політичне значення 100-річниці проголошення урочистого Акта злуки УНР і ЗУНР.

заст.директорів шкіл з навчально-виховної роботи, педколективи

– 22 січня 2019 року дирекціям, педколективам, учнівському,. батьківському активу взяти участь у проведенні Всеукраїнської естафети єднання.;

–        в шкільних бібліотеках та музеях обладнати та оформити книжкові виставки, списки рекомендованої літератури, експозиції, стенди, фотовиставки, фотоальбоми на теми:” День Соборності України – навіки разом”, „Соборна Україна – від ідеї до життя”, „В єдності – сила народу”.

січень 2019 року

                                                                         зав.шкільними бібліотеками, ради музеїв

–        районній позаштатній лекторській групі 17-18 січня 2019 року організувати виступи в учнівських, педагогічних, виробничих колективах району на тему:”Свято української державності”.

Богля В.С.

 1. У населених пунктах району, дирекціям закладів загальної середньої, позашкільної освіти, спільно з представниками громадських організацій, місцевого самоврядування провести відповідну роботу по впорядкуванню могил, пам”ятників, пам”ятних знаків, вшанування борців за воз”єднання краю в єдиній сім”ї У4країнського народу.

до 22.01.2019 року.

                                                                       дирекції шкіл, громадські  організації, педколективи

 1. Вчителям історії і правознавства взяти участь у районному етапі ХУІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості під гаслом “Об’єднаймося ж, брати мої…!” на кращий історичний реферат в номінації: “Історія України і державотворення” на тему: “Духовні святині рідного краю”. З кращих робіт оформити тематичні виставки, роботи переможців направити для участі в обласному і Всеукраїнському етапі конкурсу.

січень-лютий 2019 року РМК

 1. Районному центру позашкільної роботи з дітьми прийняти участь у проведенні фотовиставки до Дня Соборності України: “Україна –це ми!”(лист МОН України від 20.12.2018 року №1/9-773 “Про Фотовиставку до Дня Соборності України: “Україна –це ми!”.

                                                                       січень – лютий 2019 року

                                                                       Кудрон Е. В.

 1. Вчителям історії, суспільних дисциплін постійно поліпшувати зміст, форми і методи, навчання і виховання учнівської молоді, новітньої історії Української держави, особливо періоду Української революції 1917-1921років, виходячи з трактування цих подій, сучасною історичною наукою. Постійно прийняти участь у шкільних, регіональних турах Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді „ Українська революція: 100 років надії і боротьби “.

                                                                     протягом 2019-2021 років

 1. Педагогічним колективам закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти спільно з учнівським, батьківським активом взяти активну участь в проведенні в населених пунктах району урочистих зборів, різних культурно-масових, меморіальних заходів з нагоди відзначення 100-річниці Дня Соборності України та 73 – річниці утворення Закарпатської області.

січень 2019 року

дирекції шкіл, громадські організації

 1. Дирекціям, педагогічним колективам навчальних закладів проведення комплексу заходів присвячених 100-ій річниці Дня Соборності України поєднувати з підготовкою до відзначення 75-річниці прийняття Першим з’їздом Народних комітетів Закарпатської України історичного акту – Маніфесту про возз’єднання Закарпаття в єдиній Українській державі, урочистого відзначення 28-ої річниці незалежності України.

постійно

управління освіти, молоді та спорту дирекції шкіл, громадські організації.

 1. Вчителям історії, правознавства забезпечити на належному рівні проведення комплексу заходів присвячених відзначенню 100–річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР та проведення Всеукраїнської естафети єднання і висвітлення їх на шкільних веб-сайтах.

         До 25.01.2019 року надіслати 2-3 фотографії, коротку інформацію в інформаційно–методичний центр творчих груп історії та географії  для узагальнення та висвітлення проведеної роботи на офіційному веб-сайті управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

                 

  Тел,: 098-527-84- 43; 093-223-о3-054;  max.molnar@gmail.com  

                                 або тел.:0505153233; 74 viktorija@gmail.com 

                                 або тел.: 0964172778;  [email protected]

  

В.о. начальника управління                                                                                                                      Т.ТОДАВЧИЧ

 

Залишити відповідь