Відзначення річниці бою під Крутами.

29 січня відзначаємо річницю  бою на залізничній станції Крути. Битва під Крутами – один із важливих сюжетів української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова подія.

У сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна ціною власного життя, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів виборює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває патріотичне виховання учнівської молоді та дітей на прикладах історії державотворення. Яскравий приклад тому події, що відбувались у 1918 році під Крутами. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.

До цієї пам’ятної дати в усіх  закладах освіти Королівського куща пройшли інформаційно-просвітницькі заходи.

Так у Королівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено уроки пам’яті, години спілкування «Герої Крут – для нащадків взірець…», перегляд відеороликів «Пам’яті героїв Крут присвячується», «Що для тебе означає 29 січня?», організовано експозицію «Герої Крут у пам’яті людській». Лідери учнівського самоврядування підготували та провели у класах інформаційні хвилинки.

У Королівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2  відбувся конкурс рефератів на тему: «Крути – символ національної честі і військової доблесті» та тематичні історичні читання «Сторінки боротьби за державну незалежність України: герої Крут».

У Чернянській ЗОШ І-ІІІ ступенів організовано тематичну виставку «Пам’ятаємо героїв Крут», присвячену  Дню подій під Крутами. Учні старших класів взяли участь у лекції «А ми стояли у кривавій борні».

У Хижанському НВК було організовано тематичну виставку «Понад Крутами вічність у сурми сурмить», проведено години спілкування «Їм було лише по 18», «Заповіт юних стрільців, які впали під Крутами»;

усний журнал «Герої Крут».

Крім того, у всіх школах проведено виховні години, уроки мужності «Ніколи Україні не забути тих юних душ нескорений політ», «Пам’яті героїв Крут присвячується», «Їх подвиг – приклад для нас»

Проведення таких заходів дає можливість формувати в учнів почуття  патріотизму, виховувати власну національну гідність,  гордість за свою Батьківщину та повагу до історії українського народу. Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

 

Залишити відповідь