Відзначення Дня Соборності України в закладах загальної середньої освіти району.

22 січня 2019 року виповнюється 100 років з дня проголошення Акта  злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

З метою вшанування багатовікової історії національного державотворення, засвідчення поваги до борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність, єднання суспільства у справі розбудови України  як високорозвинутої європейської держави, консолідації історичної пам’яті нації, згуртування громад України та відзначення 100–річчя  проголошення Акта злуки  УНР і ЗУНР, 73-ої річниці утворення Закарпатської  області, активізації  виховання  патріотизму та духовності в учнівському середовищі  району – закладами загальної середньої освіти Виноградівського району було проведено  наступні заходи:

  • 22 січня 2019 року  в закладах загальної середньої освіти проведено районний відкритий тематичний урок на тему: «День Соборності  України  − символ  національного  єднання  Українського  народу».
  • До дня Соборності України в закладах району було проведено флешмоб, на якому учні разом з вчителями співали Гімн України (Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4, Матіївська ЗОШ І-ІІ ст., Пушкінська ЗОШ І-ІІ ст., Чернянська ЗОШ І-ІІІ ст., Оноцька ЗОШ І-ІІІ ст.).
  • 21-22 січня 2019 року проведено круглі столи, науково-практичні конференції, дискусії, усні журнали  на теми: «Свято української державності – погляд у минуле з початку ХХІ століття» (Дротинська ЗОШ І-ІІІ ст. , НВК «Новосільська ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ», Тросницька ЗОШ І – ІІ ст., Великопаладьська ЗОШ І-ІІІ ст.),  «Соборна Єдність» (Олешницька ЗОШ І– ІІІ ст.), «Єдина нація − єдина країна» (НВК «Чепівська ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ») «Соборна Україна – від ідеї до життя» (Виноградівська гімназія, Неветленфолівська НВК, Великоком’ятівська ЗОШ І-ІІ ст., Вербовецька ЗОШ І-ІІІ ст.).
  • 21-22 січня 2019 року в навчальних закладах проведено тематичні інформації, виховні години, уроки соборності на теми: «Історичне значення 100 –річчя Акта злуки УНР і ЗУНР : погляд на подію з початку ХХІ століття» (Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. №7, Вилоцька ЗОШ І-ІІІ ст. №2, НВК «Малокопанська ЗОШ І-ІІ ст.. – ДНЗ»), «Єднання заради незалежності» (Вилоцька ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Буківська ЗОШ І-ІІІ ст., Шаланківська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Соборна мати – Україна, одна на всіх, як оберіг» (Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Королівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Чернянська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Час історичного вибору: ключові події Української революції1917-1921 років» (Чорнотисівська ЗОШ І-ІІІ ст.), екскурсія до музею з метою ознайомлення з фотодокументами та архівами часів 1946 року про утворення Закарпатської області «Минуле і сучасне рідного Закарпаття» (Підвиноградівська ЗОШ І-ІІІ ст.).
  • В шкільних музеях, бібліотеках оформлено і поновлено стенди, експозиції, фотовиставки, фотоальбоми, книжкові виставки, бібліографічні  огляди  літератури  на теми: « Соборність України – від ідеї до життя», «Свято української державності», «Сторінки історії Закарпаття».
  • В період підготовки та відзначення 100 –річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР, 73-ої річниці  утворення Закарпатської області, в освітньому процесі навчальних закладів значно активізувалась робота з національно-громадянського, військово-патріотичного виховання учнівської молоді, проведено заходи з впорядкуванню могил, пам’ятників, пам’ятних знаків борців за визволення та возз’єднання Закарпаття з Україною.

Інформаційно – методичний центр творчих груп вчителів історії та географії

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *