Андріївські вечорниці.

З-поміж найбільших зимових свят, мабуть, найвеселішим та найочікуванішим було і залишається свято Андрія – вечір та ніч проти тринадцятого грудня. Саме тоді, за українським звичаєм, молодь збиралася в одній хаті на Великих Вечорницях і влаштовувала там усілякі дійства – починаючи ворожіннями та закінчуючи забавами і співами.

У день Андрія, коли, за українським звичаєм, сільська молодь раніше збиралася в одній хаті, влаштовуючи там усілякі забави та гульбища, учні Виноградівської школи І –ІІІ ст.№8 повернули нас у минуле. Хлопці та дівчата жартували, співали пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні. Веселі конкурси, чарівне ворожіння, запальний гопак, смачна калита – все дарувало радість.

Андріївські вечорниці на сучасний лад були проведені у Оноцькій школі. Підготували для нас все учні 7-А класу разом із своїм класним керівником Потокі Г. І. Були запрошені батьки, вчителі та учні школи. Всі з захопленням слухали весь виступ. Свято пройшло дуже гарно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *