Районний семінар шкільних бібліотекарів на тему: «Нові форми просвітницької роботи шкільної бібліотеки».

Ми маємо справу з найскладнішим, неоціненним,

найдорожчим, що є в житті, – з людиною.

Від нас, від нашого вміння, майстерності,

мистецтва, мудрості залежить її життя,

здоров’я, розум, характер, воля,

громадянське й інтелектуальне обличчя,

її місце і роль у житті, її щастя.

В.О.Сухомлинський

20 грудня  2018 на базі Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 проведено районний семінар шкільних бібліотекарів на тему: «Нові форми просвітницької роботи шкільної бібліотеки».  Семінар підготували та провели шкільні бібліотекарі Великокопанського  та Чепівського округів.

Головним завданням будь-якої шкільної бібліотеки як інформаційного центру є надання допомоги учням і вчителям у навчально-виховному процесі. З розвитком глобальної інформаційної мережі Інтернет, з появою нових нетрадиційних джерел інформації сьогодні змінюється уявлення про бібліотеку як книгосховище з обмеженим доступом до інформаційних ресурсів. Це обумовлює нову роль бібліотеки в сучасному інформаційному просторі: роль виробника електронних ресурсів, інформаційного посередника та провідника в інформаційному просторі.

Ефективною формою підвищення професійного рівня шкільних бібліотекарів є семінар обміну досвідом, що передбачає представлення інформації і повідомлень з досвіду роботи бібліотеки.
Розпочали семінар бібліотекарі Великокопанського округу.  Палько Ярослава, бібліотекар  Буківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, підготувала презентацію на тему: «Читання і діти: діапазон ідей і можливостей». Продовжила семінар бібліотекар Широцького НВК  Тетяна Рацин, провівши психологічний тренінг.  Бібліотекар Широцької ЗОШ І-ІІІ ступенів Галина Погоріляк провела вправу «Дерево очікувань», а бібліотекар Малокопанського НВК Марина Білецька оформила виставку-інсталяцію.

Бібліотекар Чепівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ребрик Єва розповіла про новітні технології у бібліотечній справі, такі як: буктрейлер, букслем і квест. А бібліотекарі Сасівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Марія Лугош і бібліотекар Чорнотисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ярослава Кіссучан провели різновид активних інтелектуально-логічних ігор –  квест,  метою якого є:

–    організація читання дітей;

  • популяризація діяльності та послуг бібліотеки;
  • формування позитивного іміджу бібліотеки.

Бібліотекарями була оформлена   виставка-квест  «Острів книжкових скарбів» на столах-трансформерах, яка  була розміщена у вигляді острова. У центрі «острова»  було розміщено круглу тумбу з назвою виставки та написами того, що можна знайти на цьому незвичайному острові: Водоспад захоплень, Ріка пригод, Дерево Мудрості, Гора відкриттів.  Насправді ж всі ці визначні місця острова слугували  розділами книжкової виставки-квесту.  В центрі «острова»  корабель.

Методист шкільних бібліотекарів району Русінко Л.Й.   звернула увагу учасників семінару на необхідність застосування в бібліотечній роботі інформаційно-комунікативних технологій, що сприятимуть  не тільки оновленню форм і методів роботи, а й створюватимуть новий позитивний імідж шкільної бібліотеки. Семінар пройшов плідно, у теплій атмосфері. Учасники семінару жваво обговорювали бібліотечну роботу, охоче ділилися досвідом роботи. Під час підведення підсумків семінару  присутні поділилися враженнями від побаченого, подякували гостинним господарям школи за можливість почерпнути нове зі скриньки методичних знахідок. Семінар пройшов цікаво та емоційно завдяки творчій співпраці шкільних бібліотекарів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *