Районний семінар вчителів зарубіжної літератури (11.12.2018).

11 грудня 2018р на базі Виноградівської гімназії  відбувся районний семінар вчителів зарубіжної літератури на тему „Використання ключових компетентностей на уроках зарубіжної літератури”.

Майбутнє України –  за поколінням,  котре сьогодні в шкільних стінах

опа­новує життя, якість якого залежить від рівня сформованості життєвої компетентності. Завдання сучасного вчителя-словесника – дати учням можливість  усвідомити, що література  – це відображення життя за допомогою художніх образів і  досвід, який вони  отримають  після прочитання книги, що знадобиться їм у реальному житті.

Новий етап у розвитку нової української школи пов’язаний з упровадженням компетентнісного підходу до формування змісту та організації навчального процесу. Це вимагає певного підвищення професійної майстерності вчителя, доозброєння його новими знаннями, сучасними компетенціями, методами і технологіями, які б дозволили йому пере­будувати навчально-виховний процес відповідно до нових вимог і підходів.

Відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти програма із зарубіжної літератури  забезпечує розвиток  10 ключових компетентностей .

Під час роботи семінару округ „Великокопанська ЗОШ  І-ІІІст., Буківська ЗОШ І-ІІІст., Боржавський НВК, Оноцька ЗОШ І-ІІІст., Великоком’ятівська ЗОШ І-ІІІст., Широківська ЗОШ І-ІІст.”  підготував цікаві змістовні презентації та практичні вправи з впровадження та використання трьох компетенцій:

1.Спілкування державною (рідною –у разі відмінності) мовою

( Боржавський НВК, Оноцька ЗОШ І-ІІІст., Великоком’ятівська ЗОШ І-ІІІст.);

  1. Інформаційно-цифрова компетентність

(Буківська ЗОШ І-ІІІст., Широківська ЗОШ І-ІІІ ст.);

  1. Ініціативність та підприємливість

(Великокопанська ЗОШ І-ІІІст.).

Всі форми, методи, прийоми навчальної діяльності на уроках зарубіжної літератури сприяють зацікавленню навчальним предметом, розвитку творчих здібностей учнів, активізують їх розумову діяльність, розвивають логіку, критичне мислення, мовленеві вміння і навички, допомагають проявити особисте „я”, і, як результат, підвищують ефективність навчального процесу

Кожний із учасників семінару почерпнув для себе щось нове, цікаве, корисне для роботи, запалився новими ідеями і поніс їх до своїх учнів, слідуючи настановам великого українського педагога В.О.Сухомлинського  „Будьте самі шукачами, дослідниками. Якщо не буде вогника у вас, вам ніколи не запалити його в інших”.

 

Залишити відповідь