Про проведенні заходи в закладах загальної середньої освіти до Дня пам’яті жертв голодоморів та 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

«Ні труни, ні хрестів І ні тризни!

Прямо в яму, На віки-віків!

Чорна сповідь Моєї Вітчизни

І її затамований гнів»

А. Листопад

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Відповідно до статей 6, 39 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, Закону України “Про голодомор 1932–1933 років в Україні”, на виконання Указу Президента України від 26.11.2016 року № 523 “Про заходи зв’язку з 85-ми роковинами  Голодомору 1932-1933 років в Україні –геноциду Українського народу”,  з  метою належного вшанування пам’яті жертв голодоморів та 85-х роковин Голодомору  1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу, привернення уваги учнівської молоді до трагічних подій в історії України, відродження національної пам’яті, виховання та утвердження в молодого  покоління нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства  та відзначенням 24 листопада  2018 року  Дня пам’яті жертв голодоморів та 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду  Українського народу  в закладах загальної середньої освіти Виноградівського району  протягом  жовтня – листопада 2018 року були проведені такі заходи:

  1. Проведені виховні години, уроки пам’яті, уроки – реквієм на теми: «Ми пам’ятаємо. Ми сильні! – Голодомор 1932-1933 років в Україні», «Голодомор 1932-1933 рр. Україна пам’ятає» (Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. №8, Підвиноградівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Голодомор 1932-1933 рр. – трагедія українського народу» (Фертешолмашівська ЗОШ І-ІІ ст., Форголаньська ЗОШ І-ІІ ст., Вилоцька ЗОШ І-ІІІ ст. №2), «Голгофа голодної смерті» (Олешницька ЗОШ І-ІІІ ст. ), «Жертвам Голодомору присвячується» (Хижанська НВК ).
  2. Загальношкільні лінійки, виступи: «Людської пам’яті мости» (Матіївська ЗОШ І-ІІ ст.), «Трагічні сторінки історії українського народу» (Новосільська НВК), «Україна пам’ятає» (Чепівська ЗОШ І-ІІІ ст.),»Говоримо сьогодні, пам’ятаємо завжди…» (Оноцька ЗОШ І-ІІІ ст.).
  3. Проведені науково – практичні конференції, «круглі столи» на теми: «Допоки пам’ять у серці не згасає», «У той голодний 33» (Олешницька ЗОШ І-ІІІ ст., Підвиноградівська ЗОШ І-ІІІ ст., Тросницька ЗОШ І-ІІІ ст., Хижанська НВК).
  4. Перегляд документальних фільмів, хронкі подій 1932-1933 рр.: «Україна. Забута історія – Голодомор», «Останні жнива».
  5. В шкільних бібліотеках організовано обговорення книги В.К. Барки «Жовтий князь» та монографії С.В. Кульчицького «Голод 1932-1933 років в Україні – як геноцид», складено список рекомендованої літератури з питань дослідження історії голодоморів та масових політичних репресій в Україні, оформлено тематичні фотовиставки, поновлені стенди «Колосок пам’яті».
  6. 24.11.2018 року учні, педагогічні колективи закладів загальної середньої освіти взяли участь у національній хвилині мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні та загальноукраїнській  акції «Засвіти свічку пам’яті», покладанні вінків і квітів,  встановлення лампадок до пам’ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів та політичних репресій.

Інформаційно – методичний центр творчих груп вчителів історії та географії

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *