Районний Конкурс пантомім в переддень Всесвітнього дня боротьби з СНІДом.

ХХ століття – час бурхливого розвитку науки і техніки – здавалося б нарешті позбавить людство від хвороб. Сьогодні, коли минуло понад 20 років як виявлено перші випадки захворювання на СНІД, в світі інфіковано близько 60 млн. осіб, що відповідає чисельності населення Франції, Великобританії або Таїланду. Історія людства не знає подібних епідемій, але найстрашніше попереду – мільйони людей будуть інфіковані, мільйони підуть з життя, мільйони залишаться сиротами. Епідемія СНІДу не має історичних аналогів. Понад двадцять років потому, як була виявлена ця хвороба, був створений Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом,малярією. Всі держави- члени ООН зобов’язані застосовувати  максимум зусиль і підтримати своїх громадян, постраждалих від цієї хвороби.

Характерною особливість епідемічної характеристики ВІЛ/СНІДу є те, що 90% інфікованих – молодь віком від 18 до 29 років. Молодим людям нічого не нав’яжеш: вони не живуть життям своїх батьків, навідь  найкращих, не працюють за ритмом, до якого звикли дорослі. Вони мають свої життєві цінності, свій погляд на світ і своє місце у ньому. Найбільше, що можемо ми, дорослі,  зробити – це запропонувати свою допомогу розібратися з деякими проблемами молоді, підказати, як можна зробити вибір. Все інше молодь зробить самостійно.

Сприяння вибору молоддю такої поведінкової стратегії, яка  убезпечить її від ризику ВІЛ-інфікування на СНІД,один з найефективніших  способів допомоги  молодій  людині вибрати свій життєвий шлях,бути успішним в родинних стосунках, трудовій діяльності, творчості й виборі здорового способу життя. Адже саме шляхом здоров’я можна дійти до своєї мети, досягти своєї мрії, мати радість від життя, ділитися з близькими і друзями позитивним життєвим досвідом.

Тому в переддень Всесвітнього дня боротьби з СНІДом, 29-го листопада,  у актовій залі Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, було організовано і проведено районний Конкурс пантомім, в якому взяли участь 7 команд учнів загальноосвітніх шкіл району. В рамках Конкурсу відбувся і тематичний конкурс плакатів. Згідно наказу управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної держадміністрації №163 від 14.11.2018 року, журі, до складу якого входили Немеш В.І.- завідувачка методичного відділу Виноградівського районного центру позашкільної роботи з дітьми, Васіліна О.В. – завідувачка відділу організаційно-масової роботи Виноградівського районного центру позашкільної роботи з дітьми, Іжганайтіс І.Ю. – голова Виноградівської районної організації Товариства Червоного Хреста, Пішпекі Х.В. – спеціаліст РК профспілки працівників освіти Виноградівського району та Гасич О.П.- методист районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації, визначило кращих та нагородило їх грамотами управління освіти, молоді та спорту. Кращими у Конкурсі пантомім були учні Широківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, друге місце вибороли учні Новоселицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів,  третє місце – в учнів Олешницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Найкращим тематичним плакатом було визнано роботу учениці Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Молнар Тамілли? друге місце вибороли учні НВК «Малокопанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ДНЗ»  та третє місце – учні НВК «Оклігедьська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ДНЗ».

Учасники Конкурсу продемонстрували, як без слів, використовуючи інші творчі засоби, можна розповісти про важливі  проблеми, які зрозумілі всім, які турбують всіх.

Щиро вдячні дирекції Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, які так гостинно відкрили двері для учнів,  учасників та глядачів  Конкурсу,за їх участь  в організації та проведенні Конкурсу. Всім зичимо міцного здоров’я та щасливих Різдв’яних свят!

Залишити відповідь