Методичне об’єднання вихователів груп угорськомовних закладів дошкільної освіти.

В. Сухомлинський стверджував, що діти здатні осягнути знання лише тоді, коли їх подавати в яскравих образах. Зібрані в одній барвистій книжці твори, ілюстрації до них, завдання, персонажі лялькового театру мотивують дітей до пізнання й творчості, допомагають їм глибше осягнути складні моральні поняття, такі як добро, дружба, працелюбність, сміливість, тощо. Для педагога ж такий лепбук – чудовий помічник в організації діяльності вихованців.

Саме роботі вихователів з лепбуками було присвячене методичне об’єднання вихователів груп угорськомовних закладів дошкільної освіти, яке пройшло 15.11.2018 року на базі Фанчиківського закладу дошкільної освіти №2 імені святої Катерини.

Присутні мали можливість переглянути інтегроване заняття в старшій групі «Пізня осінь – солодка осінь» Метою заняття було закріпити уявлення дітей  про осінні зміни в природі, вчити помічати красу природи, дослухатися до її звуків, формувати емоційно-зацікавлене ставлення до природи.

Вихователі Ребрик М.Й. та Балог Є.В. протягом всього заняття стимулювали інтерес дітей до пізнавальної діяльності (ставили перед вихованцями евристичні запитання, завдяки яким діти самостійно доходили певних висновків). При цьому  між педагогами і вихованцями відчувалися партнерські взаємини на основі довіри та взаємоповаги.

Вихователі Вамош М.М. (Сасівський заклад дошкільної освіти) та Копто Й.Ю. (Ботарський заклад дошкільної освіти ім. Св. Михаїла) продемонстрували присутнім змістовні презентації з досвіду роботи «Лепбук – як спосіб розвитку творчих здібностей дитини».

На  завершення семінару методист РМК Химинець М.Ю. наголосила на перевагах використання лепбука:

  • можливість використання у різних видах діяльності дітей: підгруповій, індивідуальній, самостійній;
  • можливість розв’язання завдань різної складності (наприклад, одним дітям можна пропонувати кишеньки з картками або малюнками, а іншим – завдання дослідницького характеру);
  • компактне зберігання (велика кількість різних ігор і завдань в одній папці);
  • чудова мотивація для повторення та закріплення вивчених тем.

Залишити відповідь