Екскурсія вихованців гуртків МАН Виноградівського РЦПР в УжНУ (31.10.2018)

31 жовтня 2018 року вихованці гуртка МАН Виноградівського РЦПР, в складі групи що складалась з учнів Виноградівської ЗОШ І-ІІІст. №1 та учнів Великокопанської ЗОШ І-ІІІст., разом з своїми керівниками Лисаком Андрієм Андрійовичем та Лисак Вірою Володимирівною,  відвідала Ужгородський Національний університет. Для нас відкрили двері три чудові факультети, а саме інженерно-технічний, математичний та фізичний.

ІТф

Контактною особою від інженерно-технічного факультету виступав Святослав Васильович Кутчак, який допоміг узгодити час та програму візиту. Екскурсію по факультету нам провів сам декан – професор Туряниця Іван Іванович, який розповів про факультет та спеціальності які тут готуються, провів аудиторіями та лабораторіями в яких викладачі розказували і показували що чекає майбутніх студентів.

Завідувач кафедри Приладобудування, Іваницький Валентин Петрович, розповів про свою кафедру, перспективи які відкриваються перед її студентами та випускниками. Чичура Ігор Іванович показав лабораторії матеріалознавства та розповів про сучасні матеріали і їх застосування, також Туряниця І. І. та Чичура І. І. показали лабораторію цифрової електроніки з її стендами, пристроями. Доцент Цигика Володимир Васильович, показуючи лабораторію електротехніки, провів разом з учнями кілька експериментів, які трохи нагадували фокуси, попутно пояснюючи природу тих чи інших явищ.

Туряниця І. І. провів нас в аудиторію де завідувач кафедри Міського будівництва і господарства, Голик Йолана Миколаївна, розповіла про напрями роботи кафедри та показала декілька цікавих проектів, створених її студентами.

Математичний факультет

Узгодити час та програму візиту нам допомогла заступник декана математичного факультету Герич Мирослава Сергіївна, яка також погодилась стати нашим гідом по факультету.

Першою нас зустріла кафедра Системного аналізу та теорії оптимізації, де доцент Брила Андрій Юрійович зі своїми студентами розповіли про напрями роботи кафедри, роботи по розробках штучного інтелекту, нейронних мереж… Викладачі кафедри розповіли про перспективи особистого розвитку під час навчання на їх кафедрі.

На кафедра Диференціальних рівнянь та математичної фізики, завідувач кафедри, доцент Король Ігор Іванович та його колеги ознайомили учнів зі світом класичної математики, розповіли про співпрацю факультету із багатьма закордонними університетами та можливістю стажування та працевлаштування в останніх після закінчення математичного факультету.

На кафедрі Кібернетики та прикладної математики нас привітно зустрів виходець з Виноградівщини, завідувач кафедрою, професор Гече Федір Елемирович. Він розповів про напрями роботи кафедри, розповідав про дружну сім’ю факультету, переваги навчання тут.

Голова профкому студентів математичного факультету розповів про відносини студентів з викладачами, перспективи працевлаштування студентів ще до завершення навчання, потребу фахівців підготованих тут в різних сферах.

По дорозі на фізичний факультет учні відвідали художню галерею “ILKO Gallery”. Доторкнутись до світу мистецтва допоміг адміністратор галереї Неймет Богдан Юрійович, який провів екскурсію, розповів про роботи  представлені тут.

Фізичний факультет

Допоміг організувати візит на фізичний факультет завідувач кафедри Квантової електроніки, професор Шафраньош Іван Іванович. Також він зустрів нас при вході та був нашим провідником одним з найцікавіших факультетів УжНУ.

Декан фізичного факультету, професор Лазур Володимир Юрійович, розповів про свій факультет та вклад його випускників у розвиток світової науки. Своєю доповіддю вразив учнів та вчителів, що супроводжували групу.

Фізики, а саме, декан, професор Лазур Володимир Юрійович, завідувач кафедри Квантової електроніки, професор Шафраньош Іван Іванович, професор кафедри Квантової електроніки, Суран Василь Васильович, доцент кафедри Квантової електроніки, Миня Олександр Йосипович, доцент кафедри Напівпровідників, Молнар Олександр Олександрович влаштували надцікаву екскурсію лабораторіями фізичного факультету. Показали твердотільні та газові лазери, не забуваючи доступно пояснювати що за процеси там проходять і для чого то все тут робиться, розповіли та показали власні розробки в напрямі доповненої віртуальної реальності, показали новітнє обладнання компанії Intel, на якому студенти навчаються…

Фізики ще багато нам хотіли показати, але, на жаль нас вже чекав автобус. Тому ми обіцяємо повернутись до Вас щоб все побачити!

Висловлюємо щиру подяку всім викладачам та студентам цих трьох чудових факультетів, які тепло прийняли нашу групу, підготували нам цікаві та інформативні екскурсії у світ своїх наук. Дозволили учням зсередини оглянути життя університету, та зорієнтуватись у виборі майбутньої професії.

Сподіваємось на подальшу співпрацю з Вами, розраховуємо що ця екскурсія учнів була далеко не останньою.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *