Семінар–практикум вчителів іноземних мов району на тему «Формування комунікативної компетентності учнів першого класу як основа реалізації Державного стандарту початкової освіти».

2018 – 2019 навчальний рік проголошено роком французької мови в Україні. Творчою групою вчителів французької мови сплановано ряд заходів  на його відзначення: виготовлення стіннівок, лепбуків, колажів, макетів, конкурси-захисти учнівських презентацій, перегляд анімаційних фільмів та  відеороликів, конкурси на кращу поезію та пісню французькою мовою, організація свят у традиціях французької культури тощо.

Гербей О.Ю. презентувала  присутнім відеоролик «A tous les amateurs de la langue française» (перегляд доступно за посиланням),  у якому учні 11-А класу Виноградівської ЗОШ І – ІІІ ступенів №8  розповіли про можливості, які надає їм  володіння французькою мовою та емоційно запросили всіх вивчати мову Вольтера.

У сучасних умовах іноземна мова розглядається як засіб спілкування і залучення до культури іншого народу. Це поступово стає домінуючою стратегією викладання іноземної мови в початковій школі. Особлива увага приділяється навчанню іноземної мови школярів у початкових класах, бо у дитинстві схильність до вивчення мов набагато більша. Останнім часом у педагогіці, як і в багатьох інших галузях науки, відбувається перебудова практики та методів роботи в школі, а головною є проблема підтримки інтересу учня до навчання взагалі та іноземної мови зокрема. Від ефективності та результативності початкової освіти значною мірою залежить якість функціонування середньої і старшої школи.

25 жовтня 2018 року на базі управління освіти, молоді та спорту пройшов семінар–практикум вчителів іноземних мов району на тему  «Формування комунікативної компетентності учнів першого класу як основа реалізації Державного стандарту початкової освіти». Основна мета: показати як підвищити ефективність уроку, використовуючи різноманітні інтерактивні технології, форми та методи роботи.

Підготовку та проведення семінару здійснили вчителі іноземних мов  Бровдій О.М., Негря Т.С., Барнич Т.К., Іванова С.Є., Реплюк Р.І., Ком’яті І.М., Щур К.Є., Сорока Л.С., Гриценко В.І., Добош Л.М., Світлик О.В., Клопотар О.М..

Бровдій О.М. презентувала роботу міні-округу з даної проблеми та обґрунтувала необхідність використання інтерактивних вправ на уроках іноземної мови у першому класі з метою  формування елементарних комунікативних умінь у чотирьох видах мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, читання, письмо).

Вчителі Негря Т.С., Барнич Т.К., Іванова С.Є., Реплюк Р.І., Ком’яті І.М. показали майстер-класи з використання ігрових технологій у початковій ланці.

Добош Л.М. провела тренінг «Запобігання професійному вигоранню вчителів». Усі учасники семінару взяли активну участь у практичній частині, виконуючи різноманітні індивідуальні та групові завдання. Тільки спільна праця вчителя та учня приведе до позитивних результатів, успіху та інтелектуальної спроможності.

Адже, за словами В.О.Сухомлинського «Щоб відкрити перед учнями іскорку знань, учителеві треба увібрати море світла, ані на хвилину не відходячи від променів вічно сяючого сонця знань, людської мудрості».

Коментарі

 • Олеся Рацюк говорить:

  Щиро вітаю з плідними ініціативами щодо проведення заходів у рамках Року французької мови в Україні!
  Захоплююся, Колеги, Вашою творчістю та заповзятістю!
  Ви – перші у регіоні, хто долучився до акції популяризації французької мови та культури, організованої Посольством Франції та МОН України, що проходитиме упродовж 2018-2019 рр.

  Bravo à tous les professionnels!!!!!

 • Олеся Рацюк говорить:

  Ролик – чудовий!!!!
  Учні – молодці!!!!!
  Особлива подяка їх учителю, бо за кожним вихованцем є праця педагога. І, якщо нам вдається привити любов до французької мови, у яку ми закохані, то половину шляху до успіху в опанувавнні предметом уже пройдено.

  Уважаю, що відеоролик заслуговує на увагу та поширення у соцмережах та на фахових сайтах.
  Mes félicitations aux amateurs de la langue et culrure française!

Залишити відповідь