Тренінг “Шлях до самопізнання – краща профілактика професійного та емоційного вигорання”.

                                                                                              Якщо ми не знаходимо спокою у собі,
безнадійно його шукати будь-де.
Ларошфуко

19 жовтня 2018 року  у рамках засідання методичного об’єднання вчителів української мови та літератури в  управлінні освіти, молоді та спорту спеціалістами центру практичної психології та соціальної роботи з двома групами педагогів  проведено  тренінг “Шлях до самопізнання – краща профілактика професійного та емоційного вигорання”.     Професійне вигорання – реакція організму та психологічної сфери людини, яка виникає внаслідок тривалого впливу стресів середньої інтенсивності, що обумовлені її професійною діяльністю; результат некерованого довготривалого стресу; психічний стан, який характеризується виникненням відчуттів емоційної спустошеності та втоми, викликаних професійною діяльністю людини, і поєднує в собі емоційну спустошеність, деперсоналізацію і редукцію професійних досягнень; різновид та передумова професійної деформації особистості.

Тренінг спрямований на профілактику стресів у педагогічному середовищі, визначення ефективних шляхів подолання стресових станів; допомогти вчителям розібратися у своїх власних життєвих поглядах, сприяти розумінню цінності та необхідності самопізнання; формувати навички психогігієни у повсякденному житті.

У  ході  семінару-тренінгу, педагогам була запропонована експрес-анкета, за допомогою якої вони змогли визначити свою психологічну врівноваженість та визначити свій ступінь схильності до стресу та методи запобігання професійному вигоранню, способи формування стресостійкості.                          На  завершення     учасники зібрання отримали  поради  психолога  щодо  подолання стресу та  формули для самозаспокоєння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *