Святкування Міжнародного дня тварин.

Нас повсюди оточує розмаїтий, безмежний, неповторний світ живої природи. Це пишні гіллясті дерева, дивовижної краси квіти, барвисті метелики, пернаті птахи і, звісно, наші чотириногі друзі — тварини. Тварина стала вірним другом людини ще в прадавні часи, коли наші пращури змогли приручити диких звірів. І тепер ми вже не можемо уявити наше життя без — веселого, пильного і відданого друга та охоронця, без кота — поважного та вусатого мишолова. А комусь до вподоби крихітний хом’ячок, кумедна морська свинка або пухнастий довговухий кролик чи папуга.

Рішення про святкування Міжнародного дня  тварин прийнято в 1931 році на Міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, що проходив у Флоренції.

Дата 4 жовтня вибрана не випадково. Це день католицького святого Франциска Ассизського, який вважається покровителем тварин. За переказами, святий міг спілкуватися з тваринами.

В Україні прийнято закон № 3447 «Про захист тварин від жорстокого поводження» згідно з яким за знущання над тваринами передбачено різні ступені покарання.

Жорстокість — поняття моральне і правове — останнім часом привертає увагу не тільки правоохоронців, а й психологів. Ница духом, інтелектуально слабка людина в дитинстві самостверджується, знущаючись над тваринами. Поступово вона стає байдужою до чужого болю, безжалісною до чужих страждань. Більшість правопорушників починали свій злочинний шлях з вбивства тварин. Тому, дуже важливо з дитинства плекати любов до тварин, повагу до іншого життя. Людина відповідає за приручених тварин. Кожна покинута тварина на совісті свого господаря. Жорстокість до тварин в дитинстві може перерости у жорстокість до людей.

Любові, співчуттю, милосердю людина також вчиться в дитинстві. З любов’ю до тварин в її душу приходить повага до іншого життя, неприйняття насильства.

У всіх навчальних закладах загальної середньої освіти Виноградівського району 4 жовтня були проведені різноманітні заходи присвячені Всесвітньому дню захисту тварин. Насамперед, це уроки доброти на відповідну тематику, виставки малюнків, виробів, екскурсії до притулку для собак, виготовлення листівок, стіннівок, перегляд відеофільмів, розповіді, дискусії та інші заходи, які покликані вчити учнів відповідальності за приручених тварин, любові, вміння турбуватись про менших та слабших живих істот.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *