Про проведення Тижня правових знань у закладах загальної середньої, позашкільної, дошкільної освіти району.

У К Р А Ї Н А

ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
 

Н А К А З

         18.09.2018                    м.  Виноградів                                        №134

 

Про проведення Тижня правових знань

у  закладах загальної  середньої,

 позашкільної, дошкільної  освіти району

З метою вдосконалення правового освітнього процесу в  закладах загальної середньої, позашкільної,  дошкільної освіти, на виконання Програми  правової освіти населення в Закарпатській області на 2018- 2022 роки,  розпорядження голови облдержадміністрації від 22.01.2018 № 37 „Про реалізацію в області у 2018 році правопросвітницького проекту  „Я  маю право!”, листа департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації від 20.02.2018 року 01-15/726 „Про реалізацію у 2018 році правопросвітницького проекту „Я маю право!”, з метою формування та сприяння підвищенню в підростаючого покоління необхідних знань, умінь, і навичок, ставлень і ціннісних орієнтацій, необхідних молоді  для ефективного соціального функціонування, реалізації їх життєвих цілей і завдань щодо реалізації і захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України та виховання у школярів району правової свідомості, правової культури, поваги до Закону і обов’язку перед ним

 

НАКАЗУЮ:

 

  1. Провести у закладах загальної середньої, позашкільної, дошкільної освіти району  щорічний Тиждень правових знань з 01 по 07  жовтня 2018 року.                                                                               

Районний  методичний кабінет,

директори  закладів  освіти

  1. Дирекціям закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти спільно з органами місцевого самоврядування, виконавчої влади  здійснити наступні спільні заходи щодо проведення Тижня правових знань:

2.1.Організувати зустрічі учнівських, педагогічних, батьківських колективів з юристами, адвокатами, працівниками суду, прокуратури, керівниками органів місцевого самоврядування, виконавчої влади.

Жовтень 2018року

2.2 На виконання Програми правової освіти населення області на 2018 -2022 роки, реалізацію право просвітницького проекту “Я маю право“, Тижня правових знань  організувати і провести протягом  жовтня 2018 року  в закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти тематичні бесіди, виховні години, дискусії, правові конференції, відкриті тематичні уроки, екскурсії, активізувати роботу з проведення олімпіад, конкурсів, вікторин, правових турнірів, брейн-рингів, правових рольових ігор, оформлення виставок учнівських газет, малюнків, законодавчих актів України, іншої правової літератури  інформаційного та просвітницького характеру спрямованих на підвищення рівня знань молоді щодо реалізації  та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах  суспільного життя.

Жовтень 2018 року

районний методичний кабінет
керівники закладів освіти

2.3 В рамках проведення Тижня правових знань, реалізації  в освітньому просторі право просвітницького проекту “Я маю право!”, організувати і провести в  закладах загальної середньої освіти з 20 вересня по 24 жовтня 2018 року  районний конкурс юних правознавців для учнів 9-их класів, на тему „Я маю право”, метою якого є поглиблення та оволодіння практично значущими для них знаннями та розуміннями, застосування найважливіших понять і термінів, розвиток  навичок діяти в різноманітних життєвих ситуаціях, уміння аналізувати з правової точки зору явища та ситуації суспільного і повсякденного життя, використовувати правові знання та навички для реалізації та захисту своїх прав та формування активної громадянської позиції.

Вересень-жовтень2018  року

районний методичний кабінет

дирекції шкіл, вчителі правознавства

2.4. В рамках проведення районного методичного об’єднання  вчителів історії та правознавства, яке буде проведене на базі районного методичного кабінету 16 жовтня 2018 року організувати та провести інструктивно-методичний семінар з вчителями правознавства  із проблеми: „Форми і методи активізації критичного, правового мислення учнів на уроках правознавства, громадянської освіти, позакласній, позашкільній правовій роботі на основі компетентністного підходу до вивчення історії і правознавства в умовах реформування  української школи ”.

16 жовтня 2018 року

Петканич А. М.,Земко Г.М. Роман В. В

2.5.Заступникам директорів з освітньої роботи, класним керівникам, здійснити комплекс конкретних заходів по недопущенню в закладах загальної середньої освіти  протиправних вчинків школярів, посилити роботу по боротьбі з курінням, алкоголізмом,  наркоманією, подоланням дитячої бездоглядності.

Постійно

2.6.Рекомендувати класним керівникам закладів загальної середньої освіти методичні рекомендації „Права, обов’язки та відповідальність неповнолітніх” розроблені Закарпатським обласним управлінням юстиції для використання в роботі закладів загальної середньої  та позашкільної  освіти.

Постійно

районний  методичний кабінет

  1. Директорам закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти в термін до 13.10. 2018 року підвести підсумки проведення Тижня правових знань та продовжити роботу з правової освіти та виховання.

Директори закладів освіти

  1. Інформаційно – методичному центру творчої групи вчителів історії  та правознавства   розробити  та розповсюдити серед вчителів правознавства   плани – конспекти уроків з правознавства  з тем: “Компетентністно –орієнтована методична система навчання правознавства: модель, практика реалізації, умови впровадження в умовах право просвітницького проекту “Я маю право!”, “Право на освіту в Україні”, „Як держава захищає права дитини в сім’ї,” “Юридична відповідальність” та ряд інших фахових, методичних матеріалів.

Жовтень  2018 року

Любка О. І., Міньо Є.О.

  1. Творчій групі вчителів історії та правознавства активізувати роботу щодо висвітлення заходів з правової освіти і правового виховання в закладах загальної середньої освіти району – в шкільній, районній, обласній періодичній пресі, організувати цикл телепередач з питань право виховної роботи спільно з ТРК „Виноградів ТВ”.

Жовтень – грудень 2018 року

ПетканичА. М.Білак М.І,Попович Є. Ю

 

  1. Питання стану правового навчання і виховання учнівської молоді постійно заслуховувати на розширених нарадах керівників закладів освіти, приймати конкретні рішення із усунення виявлених недоліків.

Згідно з циклограмою

  1. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

 

В. о. начальника управління                                    Т. Тодавчич

.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *