Про організацію харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах району в 2018 навчальному році.

 

У К Р А Ї Н А

ВИНОГРАДІВСЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УПРАВЛІННЯ  ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

 

  Н  А  К  А  З

 

10.08.2018 року                                Виноградів                                      №112

 

Про   організацію харчування учнів у

загальноосвітніх навчальних закладах

району в 2018 навчальному році

              

Відповідно до статті 25 Закону України „Про освіту”, статті 22 Закону України „Про загальну середню освіту”, статті 35 Закону України „Про дошкільну освіту”, статті 5 Закону України „Про охорону дитинства”, Постановою Кабінету  Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 „Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах” (із змінами, внесеними згідно з Постановою  Кабінету Міністрів  від 23.03.2016      № 211), наказу Міністерства освіти та науки України №667 від 21.11.2002 р. „Про затвердження оплати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах” ( із змінами, внесеними згідно наказу Міністерства освіти та науки України №431 від 25.07.2005 р.), на виконання спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 № 242/329 „Про затвердження порядку організації харчування  дітей у навчальних та оздоровчих закладах”, Наказу Міністерства освіти і науки від 02.06.2004 року №440 «Про затвердження Примірного положення про батьківські комітети (ради) загальноосвітнього навчального закладу,  з метою забезпечення відповідальності керівників за організацію харчування вихованців та  учнів у дошкільних та  загальноосвітніх навчальних закладах, додержання санітарно-гігієнічних вимог і санітарно-протиепідемічних правил і норм на підставі рішення голови Виноградівської районної ради від 12.07.2018р. № 584

 

НАКАЗУЮ:

 

1.Забезпечити безкоштовним  харчуванням дітей-сиріт, дітей , позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, та учнів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу у малозабезпеченим сім’ям», дітей батьки яких є учасниками бойових дій (АТО)  в розмірі не менше ніж 13.0 грн. на один діто/день.

  1. Вартість гарячого харчування (згідно рішення сесії районної ради № 584 від 12.07.2018 ) для вихованців дошкільних навчальних закладів становить не менше 20 грн. на один діто/день.

2.1.За рахунок коштів районного бюджету:

– не менше 10 грн.

2.2. За рахунок батьківської плати; (згідно протоколу органів громадського самоврядування)

– не менше 10 грн.

Оплата за харчування здійснюється батьками до 10 числа поточного місяця на спеціальний рахунок управління освіти, молоді та спорту.

2.3. Забезпечити безкоштовним  харчуванням дітей-сиріт, дітей , позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу у малозабезпеченим сім’ям», дітей батьки яких є учасниками бойових дій (АТО) які навчаються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах в розмірі не менше 20 грн. на один діто/день

Розмір плати за гаряче харчування зменшується на 50% для батьків , у сім’ях, яких троє і більше дітей.

3.Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів району:

3.1.Організувати харчування дітей  у суворій відповідності до Порядку організації  харчування дітей навчальних та оздоровчих закладах.

3.2.Посилити контроль за роботою їдалень та станом матеріально-технічного  забезпечення харчоблоків, дотриманням  двотижневого    меню,   складанням щоденних   меню-розкладок, дотриманням  норм закладки сировини та виходу   готової  продукції, попередженням спалахів гострих кишкових   інфекцій  і харчових  отруєнь .

3.3.Наказом по школі призначити відповідальних за організацію харчування  дітей.

3.4.Організувати щоденне письмове, поіменне (за списком) інформування класоводами 1-4 класів та відповідальними за харчування дітей пільгової   категорії,  кухарів про присутніх та  відсутніх дітей у класах.

3.5.Посилити контроль  за дотриманням особистої гігієни працівниками, які пов’язані з організацією харчування дітей, проходженням ними медогляду,  дотриманням  санітарно-гігієнічного режиму  в харчоблоках та їдальнях навчальних закладів.

3.6. Відповідальним  контролювати постачання продуктів харчування  на наявність  сертифікатів якості та ветеринарних посвідчень.

  1. Пропонувати органам громадського самоврядування загальноосвітнього навчального закладу:

4.1.Організовути  харчування за батьківські кошти.

4.2. Визначити відповідальну особу, яка буде заключати договори з постачальником  продуктів харчування.

4.3.Приймати рішення щодо встановлення розміру батьківської плати (але не менше мінімальної встановленої по району).

4.4. Слідкувати за дотриманням  двотижневого    меню,   складанням щоденних   меню-розкладок, дотриманням  норм закладки сировини та виходу   готової  продукції, попередженням спалахів гострих кишкових   інфекцій  і харчових  отруєнь .

4.5. Розраховуватися своєчасно з постачальником за продукти харчування.

5.Персональну відповідальність за організацію харчування покласти  на керівників та органи громадського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів району.

6.Оприлюднити даний наказ на офіційному веб-сайті управління освіти,молоді та спорту Виноградівської  районної державної адміністрації.

7.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

 

В.о. начальника управління                                                             Т.Тодавчич

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *