Районний семінар-практикум керівників шкільних музеїв з питань ор-ганізації в закладах загальної середньої освіти історичного, географічного, екологічного краєзнавства, пошуково-дослідницької роботи та організації музейної справи.

«Музей − це минуле, це історія, це душа,  серце наших предків, а для нас – величавий храм, куди ми повинні входити з побожністю, а виходити  з найглибшим побажанням і глибокою любов’ю до всього того, чим жили наші батьки, діди і прадіди, що ми повинні нести з собою як заповіт і чому ми  повинні учитися і всі ми, і покоління наших нащадків, поки стоїть земля і світить сонце.»

 (Д.Яворницький)

       Музеї навчальних закладів стали дієвими осередками освіти і виховання учнівської молоді, формування у неї національної свідомості. Саме вони забезпечують духовну єдність поколінь, є скарбницею народної пам’яті, героїчного духу.

Виховання  патріотизму та любові до рідного краю, розвиток інтересу до пошукової, краєзнавчої, науково – дослідницької роботи, формування у підростаючого покоління розуміння минулого і майбутнього України, формування національної свідомості – таку мету поставили перед собою організатори районного заходу, присвяченого міжнародному Дню музеїв, який відбувся на базі Олешницької ЗОШ І-ІІІ ступенів 15 травня 2018 року.

Програма заходу:

  • Виступ екскурсоводів – музеєзнавців для учнів закладів загальної середньої освіти і вчителів історії та географії. Керівник: Товт Надія Степанівна.
  • Презентація Олешницької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів . Директор школи Роспопчук Марія Йосипівна.
  • Виступ методиста РМК Любки Олександра Івановича з проблематики «Шкільні музеї – музейна педагогіка: проблеми створення та упровадження, перспективи розвитку».
  • Бенефіс шкільних музеїв закладів загальної середньої освіти району:

– свято «У щасті й недолі не забувай ніколи ту землю, де вродився ти» – виступ учнів Олешницької ЗОШ І – ІІІ ступенів;

– Зразковий етнографічний музей Великокопанської ЗОШ І – ІІІ ступенів;

– краєзнавчий музей Виноградівської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3;

– краєзнавчий музей Тросницької ЗОШ І – ІІ ступенів;

  • Зразковий краєзнавчий музей НВК Виноградівська ЗОШ І – ІІІ ступенів №7–ДНЗ;

– краєзнавчий музей Вербовецької ЗОШ І – ІІІ ступенів;

  • краєзнавчий музей НВК Неветленфолівська ЗОШ І – ІІІ ступенів – ДНЗ;
  • Зразковий музей ткацтва НВК «Хижанська ЗОШ І – ІІІ ступенів – ДНЗ»;

– етнографічний музей Новоселицької ЗОШ І – ІІ ступенів;

– краєзнавчий музей Чорнотисівської ЗОШ І – ІІІ ступенів;

– етнографічний музей Веряцької ЗОШ І – ІІ ступенів.

Музеї, що діють в освітніх закладах району, допомагають не тільки в організації навчальної, виховної, позакласної, позашкільної роботи – у формуванні історичної свідомості молодих громадян України, виховання в них любові до рідного краю, до Батьківщини, розвитку історичного критичного мислення, правової свідомості та культури. Вони стають центрами національно-патріотичного громадянського виховання, допомагають учнівській молоді орієнтуватись у просторі і часі ХХІ століття, знайомитись, досліджувати і вивчати історичну і культурну спадщину, традиції не тільки свого краю і Батьківщини, а і надбання європейської і світової цивілізації.

 

Інформаційно – методичний центр творчих груп вчителів історії та географії

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *