Засідання методичного об’єднання вихователів угорськомовних закладів дошкільної освіти та вихователів груп з угорською мовою навчання у дошкільному навчальному закладі «Росинка» (24.05.2018р.)

Людське безсмертя роду і до роду

Увись росте з корінням родоводу.

І тільки той, у кого серце чуле

Хто вміє шанувать своє минуле,

І думка про своє сучасне,

Лиш той майбутнє вивершить прекрасно!

О.Воропай

Настрій дитини, в якому поєднуються і релігійне, й естетичне, і національно-патріотичне почуття, може стати основою для розвитку в неї високої ідейності та проростання любові до свого народу.

24.05.2018р. у дошкільному навчальному закладі «Росинка» відбулося засідання методичного об’єднання вихователів угорськомовних закладів дошкільної освіти та вихователів груп з угорською мовою навчання. Тема зібрання  «Традиційна і сучасна культура людей, що живуть на Закарпатті».

Гостей радо зустрічали в угорських національних костюмах вихователі та вихованці закладу. Із вступним словом до присутніх звернулася виконуюча обов’язки завідувача К.Й. Резеш.

Учасники семінару мали можливість переглянути свято «Szamoca fesztival» («Полуничний фестиваль»), який підготували вихованці старшого віку. Дійство  проходило на подвір’ї закладу. В ігровій формі діти активно відтворили події майже піввікової давності. Під музичний супровід дошкільнята показали як висаджують полуницю, як за нею доглядають. Невимушене спілкування між собою та з вихователем створювало доброзичливий настрій протягом всього заходу. Як пізніше згадувала виконуюча обов’язки завідувача К.Й. Резеш, при підготовці до фестивалю вихователі запросили бабусь і прабабусь вихованців, які ознайомили присутніх із проведенням такого балу в минулому.

Запрошені гості – вихователі  відмітили естетичний вигляд  подвір’я,  приміщення закладу. Все це відіграє важливу роль при вихованні у дітей духовних рис: доброзичливості, чесності, взаємоповаги, любові до культури рідного краю, вшанування його традицій і оберегів.  Голова методичного об’єднання Петенко Л.Є. наголосила, що прилучення дітей до народної творчості, безпосередня участь у національних святах виховують у дітей естетичні почуття, розвивають художнє світобачення, наповнюють емоційну сферу дитини радістю і позитивом.

Присутні переглянути презентації вихователя Вилоцького дошкільного навчального закладу Ковачик Н.Ю. «Сучасні закарпатські свята й фестивалі» і вихователя дошкільного навчального закладу с. Фертешолмаш  Біров К.Л. «Особливості впливу народознавства на виховання дитини».

В заключному слові методист РМК  Химинець М.Ю. підкреслила що дитина є об’єктом певного соціуму, на її розвиток у першу чергу впливають усі члени сім’ї. Тому ефективність роботи з дітьми значною мірою зажить від ефективності співпраці педагогів  і батьків.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *