Відзначення в закладах загальної середньої освіти району Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у  Другій світовій війні

Відповідно до статей 6, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на виконання Указу Президента України від 26 березня 2018 року №  85 «Про відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», з метою виховання учнівської молоді району на прикладах героїчної боротьби Українського народу з нацизмом, належного вшанування, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, військових злочинів, депортацій, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, учасників АТО, консолідації суспільства навколо ідеї захисту цілісності України, активізації всього комплексу національно-громадянського, патріотичного виховання підростаючого покоління в навчальних закладах району були проведені наступні заходи:

  1. На виховних годинах, уроках мужності, годинах спілкування науково – практичних конференціях учні навчальних закладів говорили про важливість перемоги, про біль і щастя, з якими вона прийшла чи не в кожну українську домівку, вдячність ветеранам за їх ратний подвиг, але разом з тим, не оминали й теми війни, що зараз точиться в Україні. Так, у Виноградівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 вчителем історії Молнар М.Й. з нагоди Дня пам’яті та примирення проведено круглий стіл, на якому він нагадав історію появи в Україні пам’ятного дня 8 травня, та підкреслив важливість його відзначення в контексті загальноєвропейської політики пам’яті. «Доля жінок у війні» − круглий стіл у Великоком’ятівській ЗОШ І-ІІІ ст.
  2. В навчальних закладах району проведені урочисті заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення: урочисті лінійки «Вічна пам’ять героям» (Олешниківська ЗОШ І-ІІІ ст. ) «1939 – 1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо!» (Фертешолмашівська ЗОШ І-ІІ ст. ), «Вклонися, мій травню, високим могилам!» (Чернянська ЗОШ І-ІІІ ст.). Звучали пісні років війни, линули незабутні мелодії попередніх поколінь, декламувалися вірші на літературно – музичних композиціях «Вічний вогонь вимагає: миру і щастя живим» (Фанчиківська ЗОШ І-ІІІ ст.), «День Перемоги» (Тросницька ЗОШ І-ІІ ст.). Учнівські та педагогічні колективи навчальних закладів району взяли участь у покладанні квітів та вінків з нагоди 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
  3. Організовано зустрічі учнів загальноосвітніх шкіл, педагогічних колективів з ветеранами Другої світової війни, добровольцями Закарпаття, визволителями Виноградівщини, учасниками АТО. Так, у Королівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 учні 10-х та 11-х класів відбулася зустріч з учасниками АТО Шубер Олександром, жителем м.Виноградів та Флуд Василем жителем с. Королево.

4.Лекторськими групами шкіл були проведено інформаційні години на теми: «8 травня – День пам’яті та примирення» (Форголанська ЗОШ І-ІІ ст.), «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього» (Фанчиківська ЗОШ І-ІІІ ст. ), «Україна у Другій світовій війні. Життя і доля» (Олешницька ЗОШ І-ІІІ ст. ), «Доля жителів Закарпаття в роки війни» (Тросницька ЗОШ І-ІІ ст.).

  1. З метою виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму та з нагоди Дня пам’яті та примирення у Чорнотисівській ЗОШ І-ІІІ ст. та НВК «Чепівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» були проведені огляд строю та пісні.

Інформаційно – методичний центр творчих груп вчителів історії та географії

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *