Відзначення Дня Європи

У ці травневі дні все європейське співтовариство відзначає День Європи. Україна, яка знаходиться практично в центрі Європейського континенту, останніми роками зробила значні кроки для вступу до європейського співтовариства. Прагнення до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів визначило європейський вибір нашої країни.

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер. На Україні День Європи відзначається, відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року №339/2003 «Про День Європи», у 3-тю суботу травня.

На виконання Указу Президента України №43/2017 від 21.02.2017 р. «Про Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017–2020 роки» 24 квітня 2018 року  на базі  Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 було проведено районний методичний семінар вчителів географії та економіки Виноградівського району,  в рамках якого  відзначили День Європи.  В цей день Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 перетворилася на маленьку Європу. Тут відбулася грандіозна подія − фестиваль європейських країн «Зоряне сяйво країн Європи». Творчі колективи загальноосвітніх шкіл Виноградівщини презентували сім країн Європи: Францію, Велику Британію, Німеччину, Угорщину, Словаччину, Румунію та Польщу. Учасників свята привітали  голова Виноградівської районної  організації профспілки працівників освіти і науки Кльофа І. В. та методист РМК Любка О.І. Запрошені були вчителі географії, історії та керівники шкільних музеїв.

Гості фестивалю змогли поринути у цікавий та захоплюючий світ європейських країн. Національні мотиви, унікальні архітектурні  та культурні пам’ятки, видатні люди, національні страви, запальні танці та пісні – надовго залишаться у спогадах учнів та вчителів, всіх хто  прагне знати більше про Європу. Нам дійсно є що святкувати, адже Україна стрімко прямує до європейської спільноти.

Дякуємо організаторам і всім учасникам фестивалю за активну участь і плідну роботу.

 

Інформаційно – методичний центр творчих груп вчителів історії та географії

 

Залишити відповідь