Cемінар-практикум вчителів зарубіжної літератури на тему: „Сучасний урок літератури та дидактичні вимоги до нього”

13 квітня 2018 року відбувся семінар-практикум вчителів зарубіжної літератури на тему: „Сучасний урок літератури та дидактичні вимоги до нього”, метою якого було ознайомити вчителів району з основними освітніми завданнями та його складовими елементами: вибір найраціональніших методів, прийомів і засобів, що забезпечить максимальну самостійність у навчанні учнів.

Семінар відкрила головний спеціаліст Грабович Л.Р., яка підкреслила, що діти потребують постійної уваги до себе. Тому вчителям необхідно здійснювати новий підхід  до навчання, планування прийомів і форм роботи, що забезпечать активність і самостійність мислення учнів.

Про вимоги до сучасного уроку розповіла голова РМО Алексі І.Ю., яка звернула увагу на дидактичні, психологічні, гігієнічні та технічні вимоги  до сучасного уроку, а також представила учасникам семінару презентацію до   135-річчя Франца Кафки.

У практичному блоці увазі присутніх був запропонований урок-форум шанувальників творчості Омара Хайяма, метою якого було дослідити філософські погляди поета на життя, людину, світ і місце людини у ньому. Чудовий майстер-клас на цю тему показала вчитель зарубіжної літератури навчально-виховного комплексу „Малокопанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Свищо С.І., яка щиро поділилася цікавою методикою та новими підходами до вивчення творчості Омара Хайама.
Семінар пройшов у властивій філологам дружній атмосфері. Учасники семінару виробили ряд рекомендацій щодо вимог до сучасного уроку літератури та формування ключових предметних компетентностей учнів школи засобами зарубіжної літератури.

Підсумок проведено у формі круглого столу, під час якого учасники семінару ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого. Запрошені вчителі відзначили високий професійний рівень педагогів, які презентували свої роботи.

Головний спеціаліст Грабович Л.Р. ознайомила присутніх з листом МОН України, який регламентує проведення державної підсумкової атестації у 2017/2018 навчальному році та орієнтовними вимогами до атестаційних робіт для учнів 9 класу із зарубіжної літератури.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *