Реалізація в закладах загальної середньої освіти правопросвітницького проекту «Я маю право!» (перший квартал 2018 р.)

Нинішня соціально – економічна і політична ситуація в державі недостатньо сприятлива для формування належного середовища для виховання молодого покоління, особливо в питаннях правової  освіти та правової культури, проінформованості  школярів щодо реалізації та захисту своїх прав. Упроваджувати високу правову культуру в суспільстві неможливо без удосконалення законодавства та механізмів його впровадження, пошуку нових підходів до системи правової освіти і відповідно зусиль сучасної школи, системи освіти в цілому, демократичних засад, що ґрунтуються на загальнолюдських цінностях.

З метою формування та сприяння підвищенню в підростаючого покоління району необхідних знань, умінь і навичок, ставлень і ціннісних орієнтацій, необхідних молоді для ефективного соціального функціонування, реалізації їх життєвих цілей і завдань щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України – управлінням освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації протягом  січня – березня 2018 року проведено наступні заходи:

  • Протягом лютого 2018 року доведено до дирекцій, вчителів історії та правознавства , класних керівників Указ Президента України від 14.11.2017 року №361 «Про проголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!», розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 року №638-р «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2017 – 2019 роках», розпорядження голови облдержадміністрації від 22.01.2018 року №37 «Про реалізацію в області у 2018 році правопросвітницького проекту «Я маю право!» та заходи управління освіти, молоді та спорту «Про реалізацію в закладах загальної середньої освіти правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2018 – 2019 роках».
  • 02.2018 року в рамках семінару – практикуму районного методичного об’єднання вчителів історії та правознавства, який відбувся на базі Підвиноградівської ЗОШ І – ІІІ ст. методистом районного методичного кабінету дано конкретні рекомендації щодо реалізації в закладах загальної середньої освіти правопросвітницького проекту «Я маю право!», заслухано інформацію вчителя правознавства Королівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Кльофи І.В. з проблеми «Правова допомога неповнолітнім: що корисно знати», вчителя правознавства Виноградівської гімназії Петканич А.М. з теми «Девіз та основні положення правопросвітницького проекту «Я маю право!»: інформаційний та психолого – педагогічний його супровід в освітньому просторі району».
  • Інформаційно – методичним центром творчої групи вчителів історії та правознавства розроблено плани – конспекти уроків з правознавства з тем: «Як держава захищає права дитини в сім’ї», «Загальна декларація прав людини», «Конвенція про права дитини».
  • Інформаційно – методичним центром творчої групи вчителів історії та правознавства протягом січня – березня проведена певна робота по забезпеченню інформування учнівської молоді району щодо запровадження та реалізації в освітньому просторі району правопросвітницького проекту «Я маю право!», в межах дії якого надавати правову допомогу щодо роз’яснення наявних у них прав та механізму їх реалізації через публікацію правороз’яснювальних матеріалів на шкільних веб – сайтах та на веб – сайті управління освіти, молоді та спорту
  • На реалізацію в освітньому просторі району правопросвітницького проекту «Я маю право!», виконання Програми правової освіти населення області на 2018 – 2022 рр. організовано протягом січня – березня 2018 року тематичні бесіди, виховні години, правові конференції, відкриті тематичні уроки, конкурси вікторини, правові турніри, виставки малюнків, тематичних учнівських газет.

З року в рік незаперечні успіхи юних правознавців району в ІІІ обласному етапі Всеукраїнських олімпіад юних правознавців. Команда юних правознавців району у січні 2018 року була представлена на обласному етапі в кількості з учнів. Учень 10 класу Підвиноградівської ЗОШ І-ІІІ ст. Мар’ян Андрій виборов друге почесне місце.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *