Семінар шкільних бібліотекарів на тему „Стимулювання читання, формування у дитини навичок критичного мислення”

                         Зібратися разом – це початок.

Залишитися разом – це прогрес.

Працювати разом – це успіх.

  Г.Форд

1 березня 2018 року на базі Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 відбувся семінар шкільних бібліотекарів на тему „Стимулювання читання, формування у дитини навичок критичного мислення”.  
Незвичайність і оригінальність семінару в тому, що його проведено  в формі методичного фаст-фуду, тобто через накладання інноваційних педагогічних, виховних, психологічних методик з метою забезпечення максимального позитивного результату діяльності кожного.

У ролі ведучої виступила голова районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів Барничка О.Ю., яка запропонувала бібліогурманам втамувати  методичний  голод різноманітними стравами із меню – від невигадливих фаст-фудів  до найсмачніших та вишуканих літературних делікатесів. Шкільні бібліотекарі здивували присутніх  виставкою-оглядом „Котячі ласощі”.  У рамках семінару бібліотекарям  пропонували  різноманітні бібліотечні частування з цікавими назвами.  Семінар розпочали із закуски „Розминка” (бібліотекарі ЗОШ І-ІІІ ст. №8 Фурик С.Й. та Кирита М.Ю.). Бібліотекар Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Карбованець Т.І. підготувала гастрономічну інформину „Корисні смаколики” (доповідь-презентація „Стимулювання читання, формування у дитини навичок критичного мислення”). Бібліотекарі Матівської ЗОШ І-ІІ ст. Гонар М.М. , Підвиноградівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Ковач А.Ф. , Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст. №8 Кирита М.Ю. пригостили колег бутербродами „Чорна скринька” та „Кіт в мішку”. Бібліотекарі, що атестуються,  запропонували присутнім спробувати асорті „Міжпредметне”: Фурик С.Й. запропонувала гру „Географія казок”, Карбованець Т.І. – „Вінегрет казок”, а  Ковач А.Ф. –  „Презентацію книг”. Шкільні бібліотекарі пригостили присутніх коктейлем „Мовний” та салатом з родзинками „Бібліотечний”, який приготувала Карбованець Т.І., а на десерт бібліотекарі скуштували  книжковий джем „Вишукане для літературних гурманів”, який зварила бібліотекар Холмовецької ЗОШ І-ІІ ст. Зелді І.М. Підсумком семінару стало знайомство з „Легендою про Старого Майстра” та використання методу шести капелюхів Еварда де Боно, де бібліотекарі змогли практично спробувати  шість способів мислення. Використавши даний метод на практиці, бібліотекарі побачили одну й ту ж проблему  з різних боків, змогли проаналізувати її, визначити  переваги й недоліки. Завершила трапезу вживання методичної їжі методист районного методкабінету  Русінко Л.Й. рекомендаційною дієтою.

Враховуючи те, що бібліотеки сьогодні – це динамічний сучасний освітній центр та  авторитетний центр з інноваційними бібліотечними технологіями, нетрадиційними формами обслуговування та різноманітними проведеннями виховних заходів було оформлено „Бібліотечний креденц”, де зібрано різноманітні методичні матеріали та книги до семінару (виставка „портфоліо”, буклетів, посібників, презентацій бібліотекарів, що атестуються, з метою обміну досвідом).  Бібліотекарі  району  змогли ознайомитися з цими матеріалами.

На завершення семінару проведено вправу „Давно хотів тобі сказати, що ти…”,   де одним реченням кожен зміг розкрити одну з позитивних якостей колег. Записане закривали, згинаючи листок таким чином, щоб  аркуш, обійшовши коло, повернувся до господаря у вигляді закладки.

Тож  всі пішли  додому із подарунками-закладками, які допоможуть  по іншому подивитись на себе,  підняти  настрій, і, звичайно ж, допоможуть налаштуватись на роботу.

Семінар зібрав шкільних бібліотекарів для того, щоб підвести підсумки активної творчої діяльності, поділитися враженнями і пережитими емоціями від „плідної праці”, а ще – отримати максимум задоволення від сюрпризів, які приготували господарі семінару.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *