Відзначення 79-ї річниці проголошення Карпатської України

15 березня 2018 року на Закарпатті врочисто відзначали 79-у річницю проголошення Карпатської України. 

Карпатська Україна як держава проіснувала недовго, проте заявила світові про волелюбність українського народу, залишила свій слід в українській історії. Підтвердила, що Закарпаття є українською землею, а українці цього краю – невід’ємною частиною великої української нації.

Враховуючи значення цих подій у багатовіковій історії українського державотворення, з метою виховання в учнівської молоді району національної свідомості, гордості, патріотизму і поваги до історії України, рідного краю, шанобливого ставлення до видатних діячів державотворення,  вшанування її Президента, Героя України Августина Волошина та полеглих у бою карпатських січовиків в навчальних закладах району було проведено ряд заходів.

12-13 березня 2018 року вчителями історії та правознавства закладів загальної середньої освіти проведено районний  відкритий  тематичний  урок  для учнів 9-11 класів на тему: «Карпатська Україна – уроки історії”».

15 березня 2018 року педагогічні колективи навчальних закладів прийняли участь  в урочистих заходах покладання квітів та вінків до пам’ятника Січовим стрільцям  на Красному  Полі біля м. Хуст.

Протягом березня  2018  року в рамках відзначення 79-ої річниці Карпатської України  в закладах загальної середньої освіти проведено тематичні виховні години,  уроки мужності, інформаційні хвилини, в ході яких учні   мали можливість ознайомитися із становищем Закарпаття у міжвоєнний період та основними подіями Карпатської України: заочна екскурсія « Про що розповідає Красне поле…» (Тросницька ЗОШ І-ІІ ст.), «Це край, де я родилась і живу» (Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2), «Велич і трагедія Карпатської України» (Виноградівська НВК), «1939 рік – рік запеклого бою на Красному полі» (Горбківська ЗОШ І-ІІ ст. ), «Карпатська Україна» (Олешицька ЗОШ І-ІІІ ст.), «Карпатська Україна» (Перехрестянська  НВК).

Обговорення маловідомих сторінок історії Закарпаття, політичних процесів минулого століття та боротьбу закарпатців за незалежність було проведено  на науково – практичних конференціях, круглих столах : «Августин Волошин – Президент Карпатської України» (Олешницька ЗОШ І-ІІІ ст., Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ), «Велич і трагедія Карпатської України» (Великоком’ятівська ЗОШ І-ІІІ ст., Хижанська НВК ), «Від Срібної землі до Карпатської України» (Фанчиківська ЗОШ І-ІІІ ст. )

Мітинги, присвячені 79 –ій річниці проголошення Карпатської України, були проведені у Вилоцькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Фанчиківській ЗОШ І-ІІІ ст. Учні Горбківської ЗОШ І-ІІ ст. взяли участь у покладанні  квітів до пам´ятного  знака карпатським січовикам в  с. Веряця.

В шкільних музеях та бібліотеках продовжено оформлення альбомів, стендів, вітрин, експозицій по історії Закарпаття періоду Карпато  – Української держави,а також  було представлено виставку літератури, наукових видань, публікацій з газет та журналів  на тему: « Карпатська Україна – важливий фактор національно- патріотичного виховання на сучасному етапі українського державотворення».

 

Інформаційно – методичний центр творчих груп вчителів історії та географії

Залишити відповідь