Інструктивна нарада керівників закладів освіти району (18.01.2018 р.)

18 січня 2018 року в актовій залі управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА відбулася чергова інструктивна нарада керівників закладів освіти району. Начальник відділу освіти, виконуючий обов’язки начальника управління освіти, молоді та спорту Жупанин В.І. ознайомив керівників освітніх закладів з переліком питань, що виносяться на розгляд директорів шкіл, а також з планом роботи колегії управління освіти, молоді та спорту на 2018 рік, який розглядався та був схвалений на спільному засіданні ради директорів та колегії управління.

Продовжуючи свій виступ, Віктор Іванович зачитав лист голови Закарпатської ОДА Г. Москаля, в якому, зокрема, говориться, що „28 вересня 2017 року набрав чинності новий Закон України „Про освіту” від 5 вересня 2017 року №2145-VІІІ, яким чітко визначені відносини між закладами освіти та політичними партіями (об’єднаннями).

Зокрема, відповідно до статті 31 цього Закону політичні партії (об’єднання) не мають права втручатися в освітню діяльність закладів освіти. У закладах освіти забороняється створення осередків політичних партій та функціонування будь-яких політичних об’єднань. Керівництву закладів освіти, органам державної влади  та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється залучати здобувачів освіти, працівників закладів освіти до участі в заходах, організованих політичними партіями (об’єднаннями).

Обласна державна адміністрація звертає увагу на дотримання вимог чинного законодавства та недопущення втручання політичних партій (об’єднань) у роботу закладів освіти і відволікання педагогічних працівників від виконання своїх функціональних обов’язків”.

Також у своєму виступі в.о.начальника управління, освіти, молоді та спорту Жупанин В.І. ознайомив керівників шкіл з результатами чергової сесії районної ради, яка, на жаль, не прийняла бюджет району на 2018 рік. Більше того, в ході дискусії навколо питання про виділення коштів для закладів освіти на поточні потреби (транспортне забезпечення підвозу учнів, оплата комунальних послуг, придбання шкільної документації та канцелярських товарів, оплата послуг телефонного зв’язку та інтернет-провайдерів, придбання миючих засобів, електроприладів,офісного устаткування, медикаментів, страхування майна та автотранспорту, підписка преси і періодики, оплата предметів та матеріалів для підготовки шкіл до нового навчального року, опалювального сезону, фінансування поточних та капітальних ремонтів і т.д.) частина депутатів внесла пропозицію вилучити з проекту бюджету більше 6 мільйонів гривень на не визначені потреби. Дана пропозиція двічі ставилась на голосування, але, на щастя, не пройшла. Можливо, саме з цієї причини зацікавлені особи з депутатського корпусу провалили прийняття бюджету, маючи на меті під час наступної сесії ще раз спробувати залишити наші заклади без належного фінансування.

Враховуючи ці і ряд інших факторів, Віктор Іванович запропонував керівникам закладів освіти зібрати загальношкільні батьківські збори, запросити очільників місцевих громад, депутатів районної ради, роз’яснити всім про вкрай негативні наслідки недалекоглядних і навіть авантюрних пропозицій та можливих рішень з боку районної ради. Тому що така ситуація може привести до непередбачуваних наслідків, включаючи повну зупинку роботи закладів освіти.

Головний бухгалтер Левченко Н.В. звернула увагу присутніх на ст.56 Закону України  „Про освіту” від 5 вересня 2017 року №2145-VІІІ п.3: органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні і комунальні заклади освіти, забезпечують безоплатним гарячим харчуванням дітей певних категорій. Наголосила, що в 2017 році харчувалися діти тільки 1-4 класів з „малозабезпечених” сімей. Відповідно до п.3 статті 56Закону України  „Про освіту” наразі забезпечуватимуться безоплатним гарячим харчуванням діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах), дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну пільгу малозабезпеченим сім’ям”, які навчаються в закладах дошкільної, загальної середньої освіти. Обговорено проект наказу про вартість харчування у 2018 році: для дітей шкільного віку не менше 13 грн. за 1 день (обід); для дітей дошкільного віку 10 грн. за рахунок управління і не менше 10 грн. за рахунок батьківських коштів. Отже, безоплатним харчуванням забезпечуються діти даної категорії не раніше від дати подання відповідних документів.

Методист РМК з початкової освіти Карпинець О.В. ознайомила учасників наради із заходами щодо підготовки вчителів Нової української школи. Виступаюча довела до присутніх план-графік освітньої навчальної програми, за якою здійснюватиметься очна підготовка вчителів початкових класів району та процедуру реєстрації на „Онлайн-курс для вчителів початкової школи”.

Методист РМК Любка О.І. ознайомив директорів з наказами департаменту освіти і науки облдержадміністрації, довів робочий план управління освіти, молоді та спорту про відзначення у закладах освіти знаменних дат.

Методист РМК Макара С.Ю. довела до відома присутніх зміну формату проведення семінарів з вчителями математики та інформатики.

Головний спеціаліст Грабович Л.Р. запропонувала вироблення механізму інформування управління про рух педагогічних кадрів у закладах освіти району та співпрацю щодо забезпечення їх кваліфікованими педагогічними працівниками.

Начальник відділу молоді та спорту Тодавчич Т.О. зупинилася на питанні організації   відпочинку окремої категорії дітей 6-8 класів в таборі відпочинку „Арніка” та організації проведення в освітніх закладах району щорічного оцінювання фізичної підготовленості учнівської молоді у 2018 році.

Завідувач районної психолого-медико-педагогічної консультації центру практичної психології та соціальної роботи Кеніз К.М. інформувала керівників про проект Постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження переліку деяких категорій осіб з особливими освітніми потребами”, проект наказу МОН України „Про затвердження Типового переліку корекційних засобів навчання для дітей з  особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти”. Запропонувала опрацювати вищезгадані документи і надати свої пропозиції.

Методист РМК Столець В.С. ознайомила присутніх з листом МОН України „Щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх” та довела до відома статистичні дані. Звернула увагу на підготовку до проведення у 2018 році ІV фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”.

Завідувач центру практичної психології та соціальної роботи ТодавчичС.П. оголосила, що 6 лютого 2018 року – День безпечного інтернету, необхідно провести заходи, корекційно-розвивальну роботу та систему просвітницьких заходів на тему: „Створюй, спілкуйся та поважай: кращий інтернет починається з тобою”. Також було повідомлено, що у зв’язку зі зміною кадрового складу логопедичної служби району внесено зміни згідно з наказом №7 від 18.01.2018 „Про зміни в логопедичному супроводі в навчальному закладі”, де визначено, що супровід дітей з мовними вадами Широківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Широківського НВК, МалокопанськогоНВК, Буківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Великокопанської ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснюватиме Погоріляк Д.Ю.

Завідувач ЦППСР Тодавчич С.П. наголосила, що на виконання листа департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА від 03.01.2018 №01-15/42 „Про профілактику правопорушень та злочинності серед неповнолітніх, налагодження корекційно-розвивальної виховної роботи у закладах освіти” необхідно посилити роботу психологічної служби у даному напрямку.

Остання частина наради була присвячена звіту начальника відділу освіти, в.о.начальника управління освіти , молоді та спорту Жупанина В.І. за 2017 рік. У своєму виступі Віктор Іванович відзначив, що, зазвичай, звіт управління готується напередодні щорічної серпневої конференції працівників освіти району, висвітлюється на сторінках районної преси  і є предметом обговорення педагогічної громадськості. Більше того, вся інформація щодо руху бюджетних коштів у 2016 та 2017 роках на ті чи інші видатки закладів освіти щоденно висвітлюється на відповідних сайтах управління. Тому закиди окремих депутатів райради про відсутність публічних звітів нашого управління є абсолютно безпідставною.

Разом з цим, В.І.Жупанин зачитав перед присутніми звіт управління освіти, молоді та спорту за 2017 рік, запропонував директорам взяти участь в обговоренні, надав можливість висловити пропозиції або зауваження і поставив на голосування пропозицію про затвердження даного звіту. Затвердження пройшло одноголосно. ( Текст звіту невдовзі буде опубліковано на сайті управління)

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *